Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає виконати рішення Конституційного Суду щодо відновлення пільг воїнам-афганцям

Незважаючи на рішення Конституційного Суду, прийняте ще у 2018 році, уряд відмовляється повернути ветеранам війни в Афганістані пільги, відібрані у них п'ять років тому. Про це заявив Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Політик нагадав, що у 2015 році афганців і членів сімей загиблих воїнів позбавили цілої низки пільг. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ домоглася у Конституційному Суді відновлення справедливості. Але, незважаючи на наявні рішення Конституційного Суду, уряд не поспішає їх виконувати.

«Невиконання Кабміном рішень КС – це кримінальний злочин. Пільги афганцям повинні бути негайно відновлені. Це взагалі ганьба для влади, коли ось так нахабно ігнорується рішення Конституційного Суду і люди не можуть отримати належні їм за законом пільги. А на тлі медреформи вже з 1 квітня 2020 р. можуть бути істотно урізані меддержгарантії для ветеранів-афганців. Це неприпустимі речі. Ми зробимо все, щоб відновити права громадян, забезпечити їхній соціальний захист», – підкреслив Юрій Бойко.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ буде добиватися виконання всіх рішень Конституційного Суду, якими відновлюються права громадян, в тому числі ветеранів та чорнобильців.

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ вже зареєстрували у Верховній Раді проект Постанови №3051 про забезпечення виконання рішень Конституційного Суду України у сфері соціального захисту населення.

Ця Постанова зобов'язує центральні органи виконавчої влади привести нормативно-правові акти у відповідність до законів України "Про пенсійне забезпечення", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" з урахуванням положень, які були відновлені рішеннями Конституційного Суду.

Опубліковано: 14 лютого 2020
×
Приєднатися