Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: ОП-ЗЖ вимагає звіту голови НБУ

Про це Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив журналістам у Верховній Раді у п’ятницю, 3 липня.

Коментуючи заяву про відставку голови НБУ Якова Смолія, Юрій Бойко зазначив, що для початку він має відзвітувати про свою роботу.

«У нас принципова позиція – будь-який керівник, який йде у відставку, повинен прийти у парламент і відзвітувати про свою роботу. Загалом до нинішнього очільника Нацбанку у нас негативне ставлення. Він працює не на Україну, а на своїх справжніх керівників – зовнішніх кредиторів», – зазначив Співголова фракції опозиціонерів.

За словами Юрія Бойка, очолювати Нацбанк має людина і фахівець, який буде відстоювати національні інтереси країни. «Що стосується майбутнього керівника Нацбанку, то це має бути людина, яка, як мінімум, відстоює національні інтереси країни, а не займається виплатами за зовнішніми зобов’язаннями будь-якою ціною за рахунок власних громадян. І друге – щоб ця людина думала про реальний сектор, банки заохочувались давати кредити економіці, реальному сектору, підприємствам. Це одне з головних завдань банківської системи. Сьогодні воно не виконується», – підкреслив опозиційний політик.

Парламентарій також розкритикував уряд в цілому, адже всі його обіцянки залишаються на папері. «Взагалі, ця влада не демонструє політичної волі боротися з корупцією, зловживаннями на місцях, бідністю. Влада забула про людей і займається вирішенням якихось своїх питань. Тож закономірно, що рейтинги влади стрімко падають. Що ж стосується економіки, то з нею все буде гаразд тоді, коли у нас буде професійний уряд, який в першу чергу буде думати про свою країну, а не про обслуговування зовнішніх кредиторів», – резюмував Юрій Бойко.

Опубліковано: 3 липня 2020
×
Приєднатися