Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: ОП-ЗЖ запропонувала законопроект, який врятує Україну від газової кризи

Депутати фракції ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ на чолі із Співголовою Юрієм Бойко зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про національного постачальника природного газу», мета якого - ліквідувати кризу на газовому ринку, яка сформувалася у результаті непрофесійних дій влади у 2014-21 роках. Про це повідомив Співголова ОП-ЗЖ Юрій Бойко журналістам у Херсоні.

«У нас є пропозиції, як врегулювати енергетичну кризу. Ми їх зареєстрували у парламенті. Ми їх презентували владі. Я сподіваюся, що вони прислухаються. Тому, що це наша країна і наші люди страждають. Це зобов'язання усіх політиків у такий період діяти в інтересах країни, що ми і робимо», - підкреслив Юрій Бойко.

Він додав, що законопроект передбачає створення неприбуткового держпідприємства «Національний постачальник природного газу» (НППГ), яке буде закуповувати газ, видобутий в Україні, і газ на зарубіжних ринках. В результаті змішування всього закупленого газу НППГ повинен сформувати єдину ціну для всього українського ринку.

«Згідно з нормами законопроекту, НППГ буде закуповувати газ вітчизняного видобутку за ціною собівартості плюс 10% рентабельності. У разі, якщо цього газу буде недостатньо для всіх українських споживачів, різниця закуповується на відкритому міжнародному ринку. Ціна, отримана в результаті змішування вітчизняного та імпортного газу, буде однаковою для всіх українських споживачів», - зазначив опозиційний політик.

За його словами, продаж цього газу за кордон буде заборонена. Контроль за діяльністю НППГ здійснюватиме парламентський комітет з питань палива та енергетики.

«Ухвалення законопроекту «Про національного постачальника природного газу» дозволить стабілізувати ціни на вітчизняному газовому ринку на рівні, мінімум у три рази нижче нинішніх. Крім того, запровадження закону в життя дозволить уникнути ситуацій, коли місцева влада не має коштів для опалення лікарень, шкіл і дитсадків, а підприємства, що виробляють хліб та інші продукти харчування, будуть позбавлені необхідності підвищувати ціни у зв'язку із зростанням тарифів на газ», - зазначив Співголова ОП-ЗЖ.

«Ми запропонували свій рецепт, як врегулювати цю ситуацію. Такий законопроект зареєстрований мною у парламенті, і я сподіваюся, що він буде проголосований, бо це вихід з того глухого кута, в якому опинилася країна і люди через непродуману політику в газовій галузі», - резюмував  Юрій Бойко.

Опубліковано: 12 жовтня 2021
×
Приєднатися