Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: ОП-ЗЖ подала пакет законопроєктів, які дозволять подолати тарифну кризу

Влада безвідповідально зменшила субсидії і позбавила людей пільг на оплату комунальних послуг. Про це заявив Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко у коментарі журналістам за підсумками зустрічі з прем'єр-міністром та енергетичним блоком уряду у Верховній Раді.

«Абсолютно зрозуміло, що криза на енергетичному ринку, яка пов'язана із завищеною ціною на газ, на електроенергію, на всі комунальні тарифи - була створена штучно бездарними діями попередніх урядів і невжиттям заходів нинішнім», - сказав Співголова ОП-ЗЖ.

Політик нагадав, що в Україні достатньо газу власного видобутку для потреб населення.

«Коли в країні держкомпанія «Укргазвидобування» видобуває 14 млрд кубів газу, і 10 млрд треба направити на потреби населення, то його собівартість становить близько 3 тис. гривень з усіма податками і збільшеними інвестиційними надбавками», - вважає народний депутат.

«Тому наша однозначна позиція – український газ власного видобутку необхідно продавати людям за розумними цінами», - акцентував Співголова фракції опозиціонерів.

Юрій Бойко ще раз нагадав, що фракція ОП-ЗЖ зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт, який дозволить відразу на 20% зменшити вартість газу, який продається населенню (законопроект №2126 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування в межах формування ціни на природний газ для потреб населення», - ред.).

«Прийняття даного законопроекту дозволить швидко й ефективно отримувати газ за зниженими цінами», - зазначив він.

Також, за його словами, необхідно перестати обманювати людей і підписати прямі договори з «Газпромом», щоб отримувати газ на 25% дешевше, ніж це відбувається зараз за різними схемами.

«Той же російський газ заводиться через посередників на 100 доларів дорожче, ніж він коштував би за прямими контрактами, і це теж лягає додатковим тягарем на економіку нашої країни, на людей, на промисловість, на всіх, хто сьогодні його споживає», - сказав політик.

Фракція ОП-ЗЖ також вимагає повернути людям повноцінні пільги і субсидії, яких чинна влада продовжує позбавляти навіть під час протестів.

«Пільг позбулися багатодітні сім'ї, переселенці, найменш захищені. Цю політику пора припинити - всі, хто потребує, повинні отримати допомогу від держави», - заявив Юрій Бойко.

Співголова фракції ОП-ЗЖ зазначив, що розв’язання тарифного питання залежить від дій нинішньої влади.

«Уряд пообіцяв зробити все необхідне для зниження тарифів. Ми будемо контролювати, щоб це було виконано, інакше людей знову залишать сам на сам з їхніми проблемами», - резюмував Юрій Бойко.

Опубліковано: 13 січня 2021
×
Приєднатися