Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: ОП-ЗЖ не підтримуватиме бюджет, який вбиває українську медицину

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ не підтримуватиме проект Державного бюджету від влади на 2021 рік, в якому не передбачено фінансування медицини у повному обсязі. Про це заявив Співголова фракції опозиціонерів Юрій Бойко в коментарі журналістам у вівторок, 15 грудня.

Він підкреслив, що влада хронічно недофінансовує і так розвалену медреформою систему охорони здоров'я.

«В умовах епідемії коронавірусу це просто злочин. Провалено тестування, не вистачає обладнання та медикаментів, лікарі продовжують їхати з країни через низькі зарплати. Не вирішено питання зі страховками медиків, а сім'ї померлих від коронавірусу лікарів не можуть отримати компенсації», – зазначив опозиційний політик.

Юрій Бойко наголосив, що уряд не заклав у бюджет-2021 коштів, необхідних для повноцінного фінансування медицини та підвищення зарплат медикам.

«Влада в бюджеті на наступний рік подбала тільки про себе, силовиків і чиновників, а потреби охорони здоров'я проігнорувала», – сказав Юрій Бойко.

Політик підкреслив, що ОП-ЗЖ вимагає істотно підвищити видатки на медицину. Бюджет, в якому охорона здоров'я і медики не отримують достатніх коштів, фракція опозиціонерів підтримувати не буде.

«У бюджеті-2021 ми пропонуємо підвищити витрати на медицину на 42 млрд гривень – таким чином вони складуть 5,3% ВВП, а не 4,3%, як пропонує уряд. Охорона здоров'я має отримати повне і своєчасне фінансування, медики – ресурси, лікарні – медичне обладнання та необхідні ліжко-місця. Інакше ми не впораємося з епідемією, не захистимо ні медиків, ні людей», – резюмував Юрій Бойко.

Опубліковано: 15 грудня 2020
×
Приєднатися