Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Непрофесійна тарифна політика влади загнала людей у бідність

В Україні зростає заборгованість із оплати комунальних послуг населенням. Катастрофічно високі тарифи забирають у людей останнє, вганяючи у злидні. Уряд, який замість реальної допомоги тільки піариться на цій темі, повинен припинити знущатися з людей та піти у відставку. Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

За словами опозиційного політика, сума нарахованої населенню оплати за комунальні послуги у вересні 2021 року становить 11 млрд грн. Це на 33% більше, ніж за аналогічний період 2020 року і на 129% більше, ніж за вересень 2019 року.

«Всього з початку року за комунальні послуги населенню нарахували 153 млрд гривень. Ця сума на 38% більша, ніж за аналогічний період минулого року. Борги за комуналку до кінця вересня 2021 року зросли порівняно із аналогічним періодом минулого року на 13,3% або 7,23 млрд грн. І якщо за період січень-вересень 2017 року людям було нараховано 92,3 млрд грн, то за аналогічний період 2021 року вже 152,8 млрд грн. Ці цифри свідчать про те, що люди не спроможні платити за такими тарифами», - зазначив Юрій Бойко.

Народний депутат наголосив, що найбільше зросли борги за електроенергію - на 30,4% до суми на кінець вересня минулого року, теплопостачання та гарячу воду – 15,5%, центральне водопостачання та водовідведення – 11%, вивіз побутового сміття – 14%.

Крім того, зазначив Юрій Бойко, за рік кількість одержувачів субсидій скоротилася на 17% - з 2,9 млн домогосподарств у вересні 2020 року до 2,5 млн сімей у вересні 2021 року. Тобто майже кожну п'яту сім'ю, яка отримувала субсидію рік тому, тепер її позбавлено.

«Рівень абсолютної бідності в Україні у 2020 році зріс до 47,2%. А українські родини одержують платіжки з непідйомними цінами за газ, тепло, електроенергію, інші комунальні послуги. Влада не лише скорочує фінансування субсидій, а й усе більше ускладнює їхнє отримання. Уряд, який не може проводити адекватну тарифну політику, повинен піти у відставку в повному складі. ОП-ЗЖ розробила власний план, як урятувати людей від тарифного геноциду. Зокрема, парламент має врахувати поправки нашої фракції до бюджету-2022, які дозволять значно полегшити життя людей», - резюмував Юрій Бойко.

Опубліковано: 11 листопада 2021
×
Приєднатися