Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Необхідно терміново виправляти загрозливу ситуацію з епідемією та посилювати медицину

Статистика захворюваності приймає загрозливий характер. У цих умовах, парламент зобов'язаний терміново збільшити фінансування медичної галузі та зупинити підвищення тарифів на ЖК-послуги, щоб захистити людей. Про це заявив журналістам Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«Щодня ми бачимо загрозливу статистику захворюваності на коронавірус і смертності. Навантаження на медичну мережу стрімко зростає. По Україні 2/3 ліжок, які виділені під захворілих на COVID-19, вже заповнені. При цьому, дефіцит фінансування медицини становить близько 50 млрд. гривень. Парламент в цій ситуації просто зобов'язаний збільшити фінансування галузі та виділити кошти», - підкреслив парламентар.

Він зазначив пасивну позицію міністра охорони здоров'я в цьому питанні при тому, що, за даними моніторингу ВООЗ, Україна входить до п'ятірки країн із найбільшою кількістю нових випадків і смертей від COVID-19.

«При цьому, ми чуємо сигнали з областей, з лікарень, що медицина в умовах коронавірусу недофінансована. Бракує коштів на обладнання та ліки, низька зарплата у лікарів і медсестер, через яку вже 70 тисяч медпрацівників поїхали за кордон. У багатьох регіонах критична ситуація з наявністю спеціалізованих місць у лікарнях. І на все це потрібно передбачити гроші у проекті бюджету, який зараз розглядається. Поправки наші теж стосуються цього питання», - підкреслив Співголова опозиційної партії.

Політик додав, що парламент займається розглядом другорядних законопроектів, а не питаннями, які дійсно хвилюють людей у період посилення пандемії та зростання комунальних тарифів.

«Парламент на цьому тижні працював погано. Ключові моменти, які стосувалися ситуації з тарифами, фінансування медицини, предметного розгляду проекту бюджету, проблем та потреб людей - залишилися поза увагою Верховної Ради. У той час, як необхідно терміново вирішувати ці питання, парламент збирають на позачергове засідання для розгляд якихось декларацій і ратифікацій», - обурився опозиціонер.

Він підкреслив, що така позиція, як з боку уряду, так і провладної більшості в ВР - абсолютно цинічна і повинна отримати політичну оцінку.

«Влада, яка не здатна вирішувати проблеми, які дійсно хвилюють людей - повинна піти», - резюмував Юрій Бойко.

Опубліковано: 22 жовтня 2021
×
Приєднатися