Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Наше завдання – щоб «швидка допомога» приїжджала за кожним викликом

Некомплект лікарів в Україні становить вже 30%, і зупинити цю тенденцію можна лише значним збільшенням фінансування охорони здоров'я. Про це заявив кандидат в прем'єр-міністри від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, коментуючи ситуацію в медичній галузі.

«Перше, що ми зробимо, перемігши на виборах, – скасуємо згубну медичну реформу. Видатки на охорону здоров'я в бюджеті будуть 5% ВВП, а не 3%, як сьогодні. Одне з наших ключових завдань – це зробити медичну допомогу доступною і ефективною навіть в найменшому селі. «Швидка допомога» повинна максимально швидко приїжджати за кожним викликом, а не як зараз, якщо ти літня людина, то розраховувати на приїзд «швидкої» не доводиться. Крім того, необхідно вирішити питання з доступністю ліків і запровадженням страхової медицини», – заявив Юрій Бойко.

Політик підкреслив, що фактично ніякої медичної реформи не було, було лише самоуправство в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, яка зруйнувала мережу медичних закладів в країні.

«Сенс проведення будь-якої реформи полягає в тому, щоб в галузі, де проводиться реформа, стало краще. Щоб, наприклад, через півроку після реформи ти міг відзвітувати, що на 90% оновлено обладнання в медзакладах. Що за складними операціями, особливо коли це стосується дітей, не потрібно їздити до столиці. Тоді це реформа», – зазначив він.

Сьогодні ж, за його словами, лікар, який заробляє 4-5 тисяч гривень, звісно, буде їхати з країни, а ми будемо втрачати фахівців. «70 тисяч лікарів вже виїхали за кордон. Якщо ситуацію не змінити, то скоро ми забудемо не тільки про сучасну медицину, а взагалі про хоч якусь медичну допомогу. Сьогоднішня охорона здоров'я тримається на лікарях-ентузіастах, до самозабуття відданих своїй професії. Тому зарплата лікаря повинна бути мінімум 12 тисяч гривень. Після перемоги на виборах ми доб'ємося проведення реальної медичної реформи, яка відновить все, що було знищено Супрун», – підкреслив Юрій Бойко.

Опубліковано: 1 липня 2019
×
Приєднатися