Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Мінімальна пенсія не може бути меншою за реальний прожитковий мінімум

Антинародний курс влади прирікає українських пенсіонерів на злидні. Уряд, який не може забезпечити підвищення мінімальних пенсій хоча б до рівня реального прожиткового мінімуму, повинен бути відправлений у відставку. Про це Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив у коментарі журналістам.

Він підкреслив, що антисоціальна політика влади не дозволяє пенсіонерам розраховувати на підвищення рівня життя. «В Україні немає ніякої "пенсійної реформи". Є суцільне знущання над пенсіонерами. Мінімальна пенсія на початок 2021 р. становила 1769 грн, що вдвічі нижче за фактичний прожитковий мінімум для непрацездатного населення. Це неприпустима ситуація для будь-якої нормальної держави. А середня пенсія за підсумками 2020 р. становила 30% від середньої зарплати, хоча цей показник повинен бути мінімум 40%», – сказав політик.

За його словами, погіршує ситуацію постійне зростання цін і тарифів на послуги ЖКГ. «Незначне підвищення соцстандартів одразу ж перекреслюється зростанням цін. І найбільш гостро на собі це відчувають пенсіонери. М'ясо, яйця, цукор, соняшникова олія перетворюються для них на розкіш. Уряд нічого не робить і для зниження комунальних тарифів, вони навпаки тільки зростають. У підсумку маємо дуже сумну картину: українські пенсіонери фактично кинуті владою напризволяще і змушені животіти в злиднях», – наголосив Юрій Бойко.

Співголова фракції підкреслив, що ОП-ЗЖ наполягає на збільшенні мінімальної пенсії до рівня фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних. «Прожитковий мінімум, закладений у Державний бюджет, не може бути меншим за фактичний. Його підвищення забезпечить автоматичне збільшення всіх соціальних виплат, в тому числі і пенсій. Влада повинна менше займатися популізмом, менше платити силовикам, а підтримати пенсіонерів, які заслужили кращої долі, ніж та, на яку їх прирекла попередня і сьогоднішня влада. Якщо нинішній Кабмін цього не розуміє, то він повинен бути відправлений у відставку», – резюмував Юрій Бойко.

Опубліковано: 11 червня 2021
×
Приєднатися