Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Медики так і не отримали обіцяних доплат – ситуацію потрібно негайно виправляти

Про це Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив у «Діалозі» на своєму YouTube-каналі.

Він зазначив, що влада кожного дня розповідає про небувалу підтримку медиків, які перебувають на передовій боротьби з коронавірусною інфекцією. Однак дані, які надходять від медпрацівників з різних регіонів, свідчать про протилежне. На четвертому місяці карантину не вистачає навіть масок, а костюми та халати вони змушені прати вдома.

«Медики – просто герої. Коли ми з ними зустрічалися, особливо на першому етапі епідемії, в різних областях і привозили необхідні засоби захисту, допомагали, чим могли, то ми бачили, що люди готові йти в бій. Якраз тоді виникло питання про ті додаткові виплати, які їм пообіцяла влада. Не так давно міністр охорони здоров'я говорив, що механізми фінансування будуть розблоковані і медпрацівники отримають три оклади. Але, знову ж таки, за словами медиків, гроші до них так і не дійшли. Більш того, різко впали зарплати у медпрацівників в лікарнях. Через відсутність грошей з лікарів і медсестер знімають надбавки, доплати, премії. Навіть ті гроші, які виділили за роботу в умовах контакту з хворими на COVID-19, виплачували з великими труднощами, і люди скаржилися на затримки або ж необґрунтовано низькі виплати», – сказав Юрій Бойко.

За його словами, грошей в галузі особливо не додалося, і медицина, як і раніше, фінансується за залишковим принципом. «Навіть якщо охорона здоров'я отримає всі обіцяні в 2020 році кошти, то в кращому випадку це буде 4,3% від ВВП (близько 170 млрд грн), тобто трохи більше, ніж у 2013 році, коли в країні була спокійна епідемічна обстановка і не було потрібно витрачатися на карантинні заходи, екстрену госпіталізацію і лікування важких хворих, забезпечення медзакладів спеціалізованим обладнанням, засобами індивідуального захисту та ін.», – зазначив парламентарій.

Співголова фракції підкреслив, що опозиціонери продовжать боротьбу за те, щоб медики отримали свої заслужені виплати і були забезпечені всім необхідним.

«Ми провели через Верховну Раду закон про страхування медиків. Десь застрахували їх через благодійні фонди, десь допомогла місцева влада. Медпрацівники повинні отримувати гідну зарплату за свою працю. І ми за це будемо боротися, будемо вимагати. Тому що не буває так, що відповідальність шалена, а зарплата низька. Уряду вже пора визначитися з пріоритетами і зрозуміти, що сьогодні видатки на охорону здоров'я є головними, а не обслуговування зовнішніх боргів і себе улюблених. Ми вважаємо, що фінансування медицини необхідно збільшити як мінімум ще на 30 млрд гривень, а витрати на охорону здоров'я в бюджеті повинні становити не менше 5% ВВП», – резюмував Юрій Бойко.

Правду про виплати медпрацівникам, які перехворіли коронавірусом, дивіться на YouTube-каналі Юрія Бойка.

Опубліковано: 24 липня 2020
×
Приєднатися