Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Кулуарність розробки законопроекту щодо відкриття ринку землі – це шлях до соціального вибуху

Про це Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив в ефірі ток-шоу «Голос народу» на телеканалі «112 Україна» у п'ятницю, 13 вересня.

Він зазначив, що понад 60% громадян України виступають категорично проти продажу землі. «Люди просто не розуміють, як це буде. А ті суперечливі заяви, які звучать від членів уряду, наприклад про те, що є 35 сценаріїв запровадження ринку землі, ще більше лякають громадян», – сказав опозиційний політик.

Парламентарій підкреслив, що таке архічутливе, соціально значиме і важливе питання не можна готувати і розробляти «під килимом». «І вже точно не брати консультантом один Світовий банк – до чого тут він, які інтереси він відстоюватиме і що він буде радити? Уряд розробляє законопроект, який стосується кожного громадянина України, не показуючи і не кажучи, що вони роблять. І в першу чергу вони не показують фермерам, аграріям, які живуть і працюють на землі», – наголосив Юрій Бойко.

«Є досвід різних країн, його потрібно вивчити і сказати людям, що ми хочемо зробити ось такий сценарій, ось так ми захищаємо власника – наприклад, як в інших країнах: землю може купити тільки громадянин країни, ось такі будуть обмеження за кількістю гектарів, заборона на зміну цільового призначення землі тощо. І винести це питання на референдум. Якщо на референдумі люди кажуть «так», тоді реалізується пілотний проект, з'ясовуються всі тонкощі, і тільки потім вводиться цей закон», – зазначив Юрій Бойко.

За його словами, через таку невизначеність на селі почалася паніка. «У селі після цих заяв на 10% впало поголів'я корів – фермери просто почали їх вирізати. Також вони заморозили кошти у розвиток виробництв. Всі з жахом чекають, що буде. І реально почалася паніка, тому що люди не розуміють, люди не знають, що це за закон. Може він буде і хорошим. Але потрібно зібрати тих, хто працює на землі, представників аграрних асоціацій і порадитися з ними. Кулуарність, закритість розробки законопроекту щодо відкриття ринку землі – це шлях до соціального вибуху», – підкреслив Юрій Бойко.

Також опозиційний політик наголосив на важливості вирішення проблеми аграрного рейдерства, яке «розквітло» за минулої влади. «Під дахом Міністерства юстиції працювали нотаріуси, які за ніч вносили до реєстру нових власників землі. Були «хороші» і «погані» нотаріуси. «Погані» переписували землю, і потрібно було йти до «хорошого», який за хабар повертав майно. А потім вони ввели «абонентну плату» – якщо не хочеш, щоб у тебе були проблеми, заздалегідь плати «хорошому» нотаріусу. І коли людина, яка бачила, що на її полі чужі комбайни збирають її врожай, викликала поліцію, то вони показували їй реєстр. Все це відбувалося не без «допомоги» правоохоронних органів, як мінімум місцевого масштабу. Але центром цих злодіянь був Мін'юст. Це була ціла корупційна система, яка з'явилася в останні три роки. Тільки в минулому році по країні було 500 таких випадків. Це було ноу-хау минулого режиму. І вони повинні за це відповісти», – підкреслив Співголова фракції опозиціонерів.

Опубліковано: 15 вересня 2019
×
Приєднатися