Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко та Юлія Льовочкіна провели зустріч зі спостерігачами ОБСЄ

У понеділок, 8 липня, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко і народний депутат Юлія Льовочкіна провели зустріч з представниками Місії БДІПЛ ОБСЄ зі спостереження за виборами з метою обговорення ходу виборчої кампанії у зв'язку з позачерговими парламентськими виборами в Україні.

У коментарі журналістам за підсумками зустрічі Юрій Бойко зазначив, що опозиціонери повідомили спостерігачам про порушення, зафіксовані партією. І підкреслив, що поточна парламентська кампанія є дуже брудною.

«Ми розповіли про ті проблеми і порушення, з якими стикається наша політична сила, особливо у регіонах. Йдуть цілеспрямовані провокації, напади радикалів. Є протидія з боку мерів великих міст, які практично не дають можливості розміщувати наші білборди, позбавивши нас таким чином законного права на ведення агітаційної діяльності», - сказав засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ.

Ми також поінформували міжнародних спостерігачів про необхідність і важливість зміни виборчого законодавства. Через блокування нинішньою Верховною Радою і особисто спікером українського парламенту розгляду Виборчого кодексу позачергові парламентські вибори проходять за старою системою.

«Завершення епохи мажоритарки - це те, що необхідно для країни. Мажоритарна система породжує політичну корупцію. Через бездарну політику попередньої влади люди зубожіли, і це не їхня вина, що вони змушені продавати голоси. Їм потрібно якось виживати. І ця політична корупція - велика біда для країни», – підкреслив Юрій Бойко.

Юлія Льовочкіна зазначила, що опоненти опозиційної платформи - ЗА ЖИТТЯ використовують повний спектр чорного піару.

«Під час зустрічі зі спостерігачами Місії ОБСЄ ми повідомили про свою прихильність пропорційній системі з відкритими списками. Також ми поінформували Місію про фізичні атаки на кандидатів від партії, про напади на офіси, про розміщення провокаційних білбордів і про реєстрацію так званих кандидатів-двійників, а також про атаки у соціальних мережах - всі те спектри чорного піару, який використовують наші конкуренти. У представників ОБСЄ має бути розуміння тих викликів, з якими ми стикаємося на електоральному полі», –зазначила опозиційний політик.

У той же час вона нагадала, що представники Місії фіксують порушення, але не можуть втручатися в хід кампанії.

«У цьому році в Україні будуть працювати понад 3 тис. спостерігачів, і якщо вони будуть присутні у таких проблемних для нас областях, як Одеська, Харківська та Запорізька, то багатьох порушень вдасться уникнути. Для нас дуже важливо донести цю інформацію до представників Місії, і ми над цим постійно працюємо», – резюмувала Юлія Льовочкіна.

Бюро ОБСЄ з Демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) розмістило свою Місію в Україні у зв'язку з достроковими парламентськими виборами 11 червня 2019 року. Главою Місії є Посол Альберт Йонсон.

Місія буде відслідковувати всі ключові аспекти виборчого процесу і проведе оцінку майбутніх виборів на предмет їх відповідності стандартам ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів, а також на предмет відповідності українському законодавству.

У рамках Місії БДІПЛ ОБСЄ спостерігачі проводять зустрічі з представниками політичних партій, органів державної влади та ключовими посадовцями, відповідальними за виборчий процес, а також з представниками ЗМІ і міжнародного співтовариства.

Опубліковано: 8 липня 2019
×
Приєднатися