Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Бюджет на 2022 рік у нинішньому варіанті прирікає людей на бідність

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ наполягає на тому, щоб проект бюджету на 2022 рік був переглянутий і став соціально відповідальним. У нинішньому варіанті головний фінансовий документ країни прирікає людей на бідність. Про це в кулуарах Верховної Ради заявив Співголова ОП-ЗЖ Юрій Бойко.

«ОП-ЗЖ не голосуватиме за такий варіант бюджету. На жаль, соціальні показники в бюджеті практично не змінилися. Не може бути такого, що реальний прожитковий мінімум у країні приблизно 4500 гривень, а в бюджеті закладається цифра 2600. Адже до нього прив'язані всі соціальні виплати. І якщо немає реального прожиткового мінімуму - то це вже обман людей. Це ще одна причина, чому ми не голосуємо за представлений проект бюджету. ОП-ЗЖ вимагає, щоб був врахований реальний прожитковий мінімум, і до нього вже прив'язували соціальні виплати», - заявив Юрій Бойко.

За словами народного депутата, фракція ОП-ЗЖ внесла приблизно 200 зауважень до проекта бюджету, в яких пропонується збільшити соціальні виплати, витрати на підтримку економіки та регіонів. А також в умовах епідемії коронавірусу критично важливо забезпечити гідне фінансування медицини.

«Ми знайшли джерела, де взяти додаткові кошти. А це приблизно 150 млрд для виконання всіх необхідних соціальних виплат. На жаль, в проекті бюджету ці зауваження так і не були враховані. Влада не прислухалася до конструктивних пропозицій опозиції встати на захист простих людей, а замість цього знову збільшує фінансування силовиків. І відповідно - практично заморожені соціальні виплати», - сказав Юрій Бойко.

Він зазначив, що влада обіцяла запустити економіку, створити робочі місця і надати підтримку бізнесу, а за фактом витрати на прокуратуру перевищують витрати на підтримку промисловості та паливно-енергетичний комплекс.

Політик підкреслив, що опозиційні депутати вимагатимуть змінити цю ситуацію. Бюджет має знову захищати та представляти інтереси простих людей, а не силових структур, як це відбувається в останні роки, резюмував Юрій Бойко.

Опубліковано: 20 жовтня 2021
×
Приєднатися