Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Без професійного розгляду та без референдуму відкривати ринок землі не можна

Про це Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час Погоджувальної ради у вівторок, 1 жовтня.

«Питання, яке турбує не тільки нашу політичну силу, а й всю країну, — це запровадження ринку землі у тому вигляді, у якому він пропонується. Ці 4 аркуші, які ми отримали у вигляді законопроекту про ринок землі, — прямий шлях до рабства. Не враховані жодні пропозиції аграріїв, які реально працюють на землі. Немає ключової відповіді: яким чином буде розпайована земля і яким чином люди, які мають право отримати частку землі, будуть її отримувати, а вона не піде з молотка транснаціональним корпораціям, як це задумано зараз по цьому куцому законопроекту. Тому ми категорично проти такого «запровадження ринку землі». Без професійного розгляду, без референдуму таке надзвичайно чутливе і для людей, і для країни питання не можна розглядати», – наголосив Юрій Бойко.

Щодо проекту бюджету-2020, то якщо не будуть враховані пропозиції, надані опозиціонерами, фракція цей бюджет не підтримає за жодних умов.

«Незважаючи на зміну облич в уряді, ми маємо такий самий бюджет, який пропонувався минулого року практично без змін. Це така собі копія. Тобто йде продовження будівництва поліцейської держави з бідним населенням. Йде збільшення фінансування силових структур і зменшення, з урахуванням реальної інфляції і зростання цін, соціальних виплат», – сказав Юрій Бойко.

Він навів приклад, який яскраво ілюструє розподіл коштів у запропонованому урядом варіанті бюджету .

«У проекті бюджету практично немає підтримки вугільної галузі. Це надзвичайно чутливе питання, особливо з урахуванням наближення опалювального сезону. На нашій території залишилося 33 державні шахти, з яких 8 вже не працюють. Якщо не буде державної підтримки, то до кінця року їх залишиться 5. А це збільшить нашу енергетичну залежність і створить реальну небезпеку для промисловості і всього суспільства. Ми запропонували запровадження державної підтримки в рамках 2 млрд гривень для того, щоб підтримати вугільну галузь. Також ми пропонуємо надати можливість завершити будівництво шахти Нововолинська-10, тому що на Волині це буде єдина шахта, яка дасть робочі місця, якщо її побудувати до кінця року. Інші всі будуть зупинені, тому що в них вийшов виробничий термін», – наголосив Юрій Бойко.

Він зазначив, що фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ надала свої пропозиції до проекту бюджету (до 1 жовтня фракції повинні були надати до профільного комітету свої пропозиції до другого читання проекту бюджету – ред. ), і наполягатиме на прийнятті цих змін. 

«Ми всі разом повинні попрацювати над тим, щоб захистити інвалідів, ветеранів та всіх, хто потребує соціального захисту. Всі ми бачили бюджет-2020 року, і, відверто кажучи, якби не нові обличчя членів уряду, то виникає повне дежавю - ми отримали той же бюджет, який приймався за часів прем'єрства Яценюка чи Гройсмана. Так не повинно бути. Ми вимагаємо переглянути цей бюджет у бік його соціальної спрямованості. Ми будемо боротися за те, щоб у бюджеті-2020 були дотримані і захищені в першу чергу права пенсіонерів, ветеранів, найбільш незахищених верств населення. Новий бюджет повинен стати лакмусовим папірцем ставлення влади до людей», - підкреслив Юрій Бойко.

Про  соціальну складову у проекті бюджету сьогодні  йшлося  на  слуханнях  на тему: «Соціальний захист людей похилого віку»,  організованих  Комітетом  з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Метою проведення заходу є вивчення проблем з реалізації конституційних прав людей похилого віку, зокрема, права на пенсійне забезпечення, житлово-комунальні пільги та субсидії, соціальну та медичну допомогу тощо.

У ньому взяли участь народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Рахункової палати, Пенсійного фонду, Держслужби зайнятості, Фонду соціального страхування, наукових установ, органів місцевої влади,  ветеранських та  громадських організацій, профспілок, засоби масової інформації.

Опубліковано: 1 жовтня 2019
×
Приєднатися