Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: «Нафтогаз» не турбує енергобезпека України, вони думають тільки про свої премії

Про це Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ -ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив у п'ятницю, 29 листопада, в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера».

«Протягом останніх кількох років вони (НАК «Нафтогаз України», - ред.) тільки розповідали про свої "перемоги", підвищували ціну газу у 8 разів, виплачували собі нечувані зарплати і премії, але насправді не займалися професійно своєю роботою», - зазначив Юрій Бойко.

«Українська газотранспортна система - це найпотужніша ГТС у Європі, яка є основою енергетичної безпеки не лише України, а й усієї Європи», - підкреслив політик.

Тому, за його словами, коли кажуть, що можна обійтися без транзиту газу, країну піддають колосальному ризику.

«Коли починають міркувати "ось відрубають транзит", то я скажу так: той, хто пропонує зупинити транзит чи зупинити на вході в країну газ, повинен розуміти, що піддає країну колосальному ризику. І всіх людей. Тому що в цій ситуації, якщо вдарять сильні морози, ми можемо не встигнути підняти газ зі сховищ, докачати його до сходу України - у нас вже була ситуація, коли мало не замерзла Харківська область. Тому легковажні заяви "давайте зупинимо, давайте не буде транзиту" – можуть дозволяти собі тільки ті люди, які не опинялися у такій ситуації. А фахівці, які розуміють весь ступінь відповідальності, ніколи цього не допустять», - підкреслив Юрій Бойко.  (У 2002-2005 рр. - голова НАК «Нафтогаз України». За період управління «Нафтогазом» домігся закриття боргів за газ, розвивалася успішна співпраця з іноземними постачальниками. У серпні 2004 року Юрій Бойко отримав звання Героя України за видатні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку паливно-енергетичного комплексу, - ред.).

Крім того, зупинка транзиту газу загрожує втратою 3 млрд доларів валютних надходжень.

«Зупинка транзитного договору і транзиту в нашу країну - це до того ж втрата приблизно 3 млрд дол. валютних надходжень. Це ще й близько 40 тис. робочих місць - це люди, які працюють у цій системі, є висококласними фахівцями, ремонтниками, слюсарями, - це робочі люди, це не «білі комірці». Вони змушені будуть виїхати і шукати роботу в інших країнах, щоб прогодувати свої сім'ї. Тому я повністю виключаю варіант, коли ми можемо залишитися без транзиту», - зазначив Юрій Бойко.

Він також пояснив небезпеку таких дій для Європи.

«Наша система - становий хребет енергетичної безпеки Європи. І європейці це розуміють. З газопроводами, які будуються в обхід України, можуть бути різні поломки, проблеми - це море, глибини. І другий аспект. У Європі збільшується імпорт газу - за останні кілька років він виріс на 50 млрд кубометрів, а з урахуванням падіння видобутку у Норвегії і фактично зупинки у Північному морі, він буде тільки зростати», - зазначив народний депутат.

Юрій Бойко підкреслив, що, затягуючи з укладенням транзитного контракту, «Нафтогаз» підставляє всю країну.

«У чому сьогодні головна проблема, у чому «Нафтогаз» підставив країну? Сьогодні російська сторона запитує: а з ким укладати контракт? І з 1 січня це питання постане. Адже Україна живе за європейськими нормами. Коли у лютому 2011 року ми стали частиною європейської енергетичної системи, то отримали не тільки можливість дешевого кредитування і боротьби з обхідними газопроводами, а й взяли на себе зобов'язання після вступу в дію так званого Третього енергопакету, - розділити магістрального оператора. Тому що не може одночасно бути дві компанії: і з видобутку, і з транспортування газу. Вони повинні бути розділені, щоб не було монополізму на газовому ринку. І справа навіть не у наших внутрішніх процедурах, ми швидко прийняли цей закон, але його ще повинна сертифікувати Європейська енергетична комісія. У цьому основна претензія до "Нафтогазу" сьогодні. Він підставив всю країну. Тому ми повинні знайти компроміс і не казати, що ми самі з розумом. Ми все повинні зробити, щоб встигнути укласти цей важливий і для України, і для Європи транзитний контракт», - резюмував опозиційний політик.

Опубліковано: 30 листопада 2019
×
Приєднатися