Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юлія Льовочкіна: Україна виграє, якщо буде використовувати майданчик ПАРЄ для діалогу про мир на Донбасі

Рішення Парламентської Асамблеї Ради Європи про відновлення прав делегації Російської Федерації - цілком очікуваний крок. Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ, Перший заступник української делегації в ПАРЄ Юлія Льовочкіна.

За її словами, в результаті дискусій прихильників збереження діалогу - тих, хто прагне припинити конфлікт, відновити співпрацю і забезпечити мир, безпеку і захист прав людини, виявилося на порядок більше. За відповідне рішення проголосувало 118 парламентарів.

«Рішення парламентаріїв Асамблеї - це дипломатичний сигнал для нової української влади. Тактика ультиматумів, радикальних закликів і ухилення від переговорів не спрацює. Спроба продовжити без змін політичну лінію попередників щодо врегулювання конфлікту на Донбасі стане помилкою. Це призведе тільки до погіршення відносин України з країнами Європи», - заявила Юлія Льовочкіна.

Народний депутат переконана, що сьогодні у жодному разі не можна реагувати на радикальні заклики «партії війни», оскільки для представників цих політичних сил будь-які переговори про мир, нормалізація відносин не прийнятні в принципі.

«Тому початок діалогу між Європою і Росією - це їхня чергова персональна поразка після розгромного програшу на президентських виборах. Тепер вони хочуть призупинити роботу української делегації в ПАРЄ, відкликати запрошення на дострокові парламентські вибори, раніше надіслане Асамблеєю. Крім чергового репутаційного удару і дискредитації України на міжнародній арені, ці кроки ні до чого не призведуть», - зазначила вона.

Перший заступник української делегації в ПАРЄ вважає, що у поверненні делегації РФ немає ні трагедії, ані зради України - є бажання європейських країн вести діалог з Росією і підвести Україну та Росію до прямих переговорів з врегулювання конфлікту.

«Минуть вибори, склад парламенту зміниться, і я сподіваюся, що робота української делегації в ПАРЄ нормалізується. Впевнена, що Україна тільки виграє, якщо буде використовувати майданчик Асамблеї для діалогу про мир на Донбасі та питань двосторонніх україно-російських відносин. У свою чергу, пріоритетом внутрішньої політики повинні стати захист прав українців, які щодня бідніють через політику «партії війни», забезпечення прав внутрішніх переселенців, захист прав людини на непідконтрольній українській владі території  та у Криму. Перш за все ми повинні думати не про політичні амбіції, а про людей», - підкреслила вона.

«Діалог і переговори - це саме та стратегія врегулювання конфлікту, яку відстоює ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ. Ми вважаємо, що вихід з глухого кута буде знайдений тільки шляхом пошуку компромісу між усіма сторонами конфлікту», - резюмувала Юлія Льовочкіна.

Опубліковано: 27 червня 2019
×
Приєднатися