Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юлія Льовочкіна: Україна протягом двох років не може завершити процедуру обрання судді ЄСПЛ

Замість того, щоб підійти до питання відбору судді Європейського суду з прав людини із позиції дотримання стандартів і критеріїв Ради Європи і вже на осінній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи обрати суддю, Україна пішла іншим шляхом. І ось, другий рік поспіль виявилася нездатною завершити процедуру обрання судді ЄСПЛ. Сьогоднішня спроба більшості української делегації оскаржити рішення Комітету ПАРЄ із вибору суддів ЄСПЛ на засіданні Асамблеї - черговий помилковий крок. Таку думку висловила член української делегації в ПАРЄ, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юлія Льовочкіна, коментуючи розгляд питання в рамках пленарної сесії ПАРЄ.

У квітні 2019 року закінчився термін повноважень судді ЄСПЛ від України Анни Юдковської. Для своєчасного заміщення судді на посаді, Україна повинна була ще в грудні 2018 року подати Асамблеї на розгляд список з трьох кандидатів, що відповідають відповідним стандартам і критеріям. Однак, нового судді від України на сесії обрано так і не буде, повноваження Анни Юдковської, у свою чергу, продовжуються і далі.

Юлія Льовочкіна нагадала, що в травні 2021 року українська сторона направила до Ради Європи список з трьох відібраних кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ. За підсумками Комітету ПАРЄ з вибору суддів ЄСПЛ, який 16 вересня провів співбесіду з трьома кандидатами від України, було прийнято рішення рекомендувати Асамблеї відхилити список, наданий українською стороною, так як не всі кандидати відповідають стандартам і критеріям обрання суддів ЄСПЛ, і звернутися до уряду України подати новий список кандидатів.

«Сьогодні на пленарній сесії Асамблеї рішення Комітету ПАРЄ з вибору суддів ЄСПЛ в контексті списку суддів від України було безуспішно оскаржене з боку української делегації. Хотілося б підкреслити - Україна надали час замінити кандидатів на посаду судді ЄСПЛ, які не відповідають стандартам і критеріям. Замість цього, Україна свідомо обрала іншу тактику – оскарження заради оскарження. Рішення Асамблеї очікуване - залишити рішення профільного Комітету ПАРЄ в силі, що означає одне - список потрібно буде подавати новий, а Україна у черговий раз втратила час», - резюмувала Юлія Льовочкіна.

Нагадаємо, з 27 по 30 вересня 2021 року відбувається осіння сесія ПАРЄ в гібридному форматі - частина делегатів перебуває зараз в Страсбурзі, інші беруть участь дистанційно.

Опубліковано: 28 вересня 2021
×
Приєднатися