Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юлія Льовочкіна: Співпраця з Радою Європи – важлива умова демократичного розвитку України та забезпечення прав громадян

Цього року виповнюється 26 років із моменту, коли Україна стала членом Ради Європи. Приєднання до цієї авторитетної міжнародної організації стало символом того, що Україна прагне бути цивілізованою, демократичною та правовою державою. Адже Рада Європи – це перша міжнародна організація, яка з'явилася на європейському континенті після Другої світової війни і дотепер зберігає свою ефективність та високий авторитет у галузі демократії, верховенства права та прав людини. Для того, щоб мати довіру серед наших європейських партнерів, українська влада має відмовитись від вибіркового підходу та політики подвійних стандартів та виконувати свої міжнародні зобов'язання у рамках Ради Європи повною мірою. Таку думку висловила член української делегації у ПАРЄ, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юлія Льовочкіна.

Рада Європи допомагає країнам-членам у реалізації демократичних трансформацій та перетворень інституцій. Парламентська асамблея Ради Європи є важливим майданчиком для обміну досвідом парламентаріїв та моніторингу виконання зобов'язань країнами-членами РЄ. У свою чергу, Європейський суд із прав людини дає нашим громадянам додаткові можливості щодо захисту широкого кола прав.

Юлія Льовочкіна зазначила, що в процесі приєднання Україна підтвердила свою прихильність до цінностей демократії, всебічного забезпечення верховенства права, а також гарантування прав людини. Ратифікувавши понад 90 міжнародних договорів та конвенцій у рамках Ради Європи, наша держава взяла на себе низку міжнародно-правових зобов'язань у різних галузях.

«На жаль, останнім часом українська влада почала відходити від належного гарантування прав, передбачених міжнародними зобов'язаннями. Все частіше в Україні приймаються закони та рішення, які суперечать принципам та цінностям Ради Європи. Зокрема, Парламентською асамблеєю Ради Європи у 2015-2016 роках прийнято цілу низку резолюцій щодо України, в яких ПАРЄ неодноразово закликала українську владу забезпечити виконання Мінських угод, забезпечити плюралізм думок через належне гарантування свободи слова та прав опозиції, забезпечити культурне розмаїття за допомогою гарантування мовних, освітніх та культурних прав національних меншин. Також європейські партнери чекають від нас перегляду несправедливого та антидемократичного законодавства про люстрацію. Але минула та нинішня влада ігнорують рекомендації Венеціанської комісії «За демократію через право», виконання рішень ЄСПЛ є незадовільним. Це завдає величезної шкоди репутації України та формує негативні уявлення про українську державу на міжнародній арені», - наголосила опозиційний політик.

Юлія Льовочкіна вважає, що для того, щоб відновити довіру наших європейських партнерів, українська влада має відмовитися від вибіркового підходу та політики подвійних стандартів та виконувати свої міжнародні зобов'язання повною мірою.

«Потрібно проводити послідовну роботу над усуненням проблем у галузі функціонування демократичних інституцій в Україні, а не йти шляхом конфліктів, як це зробила минула влада у 2019 році, анулювавши запрошення Місії ПАРЄ для спостереження за парламентськими виборами та призупинивши роботу української делегації у Парламентській асамблеї. Україна має два шляхи – або вона зберігає прагнення бути державою, в якій дотримуються прав людини, і підтверджує свої наміри діями на практиці, або ми опинимося в категорії нецивілізованих країн і не зможемо розраховувати на повноцінне партнерство з демократичною спільнотою. І це стане справжньою національною поразкою», - резюмувала Юлія Льовочкіна.

Опубліковано: 9 листопада 2021
×
Приєднатися