Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юлія Льовочкіна поінформувала в ПАРЄ про ситуацію зі свободою слова в Україні

Ситуація зі свободою слова в Україні викликає серйозну стурбованість з багатьох причин. Перешкоджання роботі ЗМІ, атаки на журналістів є порушенням прав людини, а також сприяють безвідповідальній політики влади. Таку думку висловила член української делегації в ПАРЄ, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юлія Льовочкіна під час розгляду на пленарної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи доповіді «Свобода ЗМІ, довіра громадськості та право людей на інформацію».

«Згідно Всесвітнього індексу свободи преси 2021, якій складений організацією «Репортери без кордонів», Україна займає 97 місце з 180 держав, що класифікується як проблемна країна. Дослідження показує, що в Україні як і раніше викликають стурбованість маніпулятивна подача інформації, порушення конфіденційності джерел, кібератаки та ексцеси в боротьбі з поширенням «фейкових» новин», - зазначила Юлія Льовочкіна.

Народний депутат також звернула увагу членів Асамблеї на безпрецедентну для України ситуацію - незаконне введення в лютому 2021 року санкцій відносно трьох українських телеканалів - «112 Україна», NewsOne та ZiK. Юлія Льовочкіна підкреслила, що згідно Заяви Управління Верховного Комісара ООН з прав людини, рішення щодо телеканалів суперечить міжнародним стандартам в галузі прав людини, не обґрунтовано з точки зору необхідності та пропорційності, а також не було прийнято незалежним органом згідно з чинним законодавством.

Юлія Льовочкіна резюмувала, що придушення свободи слова в усіх формах і всіма методами порушує основні права людини та ніяк не сприяє формуванню інклюзивного та відкритого суспільства, де медіа середовище сприяє плюралізму думок.

Нагадаємо, з 21 по 24 червня 2021 року відбувається літня сесія ПАРЄ в гібридному форматі. У Страсбурзі зараз перебуває понад 200 делегатів, інші беруть участь дистанційно. Порядок денний сесії Асамблеї як і раніше в більшій частині сфокусований на питаннях, пов'язаних із впливом і наслідками COVID-19, а також увага приділяється правам мігрантів, питань недискримінації та свободи слова.

Опубліковано: 23 червня 2021
×
Приєднатися