Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юлія Льовочкіна: Підхід до вирішення проблеми домашнього насильства має бути комплексним і всебічним

Згідно з даними, опублікованими відкритою платформою Opendatabot, в Україні за підсумками 2020 року спостерігається триразове збільшення кількості кримінальних справ, пов'язаних із проявами домашнього насильства. Про це повідомила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юлія Льовочкіна.

«У 2020 році кількість кримінальних справ, пов'язаних з домашнім насильством в Україні, становила 1877, що втричі більше в порівнянні з 2019 роком. При цьому 926 вироків – обвинувальні. У той же час збільшилася і кількість адміністративних судових справ, пов'язаних з домашнім насильством. Зокрема, в 2019 році – 108 791 справ, в 2020 – 124 770 справ», – зазначила народний депутат.

Юлія Льовочкіна пояснила, що судове переслідування винних є необхідним заходом забезпечення справедливості стосовно потерпілих, разом з тим зазначила, що ефективна боротьба з домашнім насильством жодним чином не може зводитися тільки до такого інструменту.

«Сама проблема домашнього насильства багатофакторна, тому і підхід до вирішення повинен бути комплексним і всебічним. Важливо працювати над запобіганням, притягненням винних до відповідальності та викоріненням безкарності, захистом і належною реабілітацією жертв. Також повинні мати місце узгоджені дії різних суб'єктів, включаючи правоохоронні та судові органи, соціальні служби, установи щодо захисту дітей, представників громадянського суспільства та інших зацікавлених осіб. Не менш важлива роз'яснювальна робота, спрямована на боротьбу з вкоріненими стереотипами. Це дозволить скорегувати моделі поведінки в суспільстві та дасть позитивний результат в майбутньому», – резюмувала Юлія Льовочкіна.

Нагадаємо, в липні 2020 року в рамках проекту #PACEVoices під егідою Парламентської асамблеї Ради Європи член української делегації в ПАРЄ Юлія Льовочкіна разом з учасницями кампанії Girl2Leader Ukraine опублікувала відеозвернення, в якому звернула увагу на наростаючу загрозу під час пандемії та закликала боротися з домашнім насильством.

Girl2Leader Ukraine є частиною всесвітньої кампанії Girl2Leader, що діє під егідою Глобального форуму жінок-політичних лідерів (Women Political Leaders Global Forum). Глобальний форум WPL – це об'єднання жінок з більшості країн світу, котрі обіймають найвищі державні посади. В Україні Girl2Leader Ukraine діє з 2018 року під патронатом Посла кампанії, народного депутата України Юлії Льовочкіна.

Опубліковано: 16 квітня 2021
×
Приєднатися