Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юлія Льовочкіна: Місія ПАРЄ по оцінці президентських виборів повернеться до Польщі для роботи в другому турі

28 червня в Польщі відбувся перший тур чергових президентських виборів. Місія ПАРЄ з оцінки президентських виборів спостерігала за демократичністю процесу голосування в першому турі і планує повернутися в Польщу для роботи в рамках другого туру 12 липня. Про це повідомила народний депутат, член Моніторингового комітету ПАРЄ Юлія Льовочкіна.

В результаті ряду порушень демократичних стандартів і принципів Ради Європи, ПАРЄ в січні 2020 року відкрила моніторингову процедуру стосовно функціонування демократичних інститутів в Польщі. Як наслідок, Місія ПАРЄ з оцінки президентських виборів активно працювала в Польщі з 26 по 29 червня.

Коментуючи перший тур виборів, Юлія Льовочкіна, яка увійшла до складу Місії ПАРЄ з оцінки президентських виборів від Групи соціалістів ПАРЄ роз'яснила, що відповідно до чинного  законодавства Польщі, якщо в першому турі жоден з кандидатів не отримує абсолютну більшість, через 14 днів проводиться другий тур президентських виборів. За результатами опрацьованих на даний момент бюлетенів лідирують два кандидати - чинний президент Польщі Анджей Дуда (43.67%) і діючий мер Варшави Рафал Тшасковскій (30.34%).

«Необхідно зазначити, що незважаючи на умови, в яких проходило голосування - пандемія і спекотна погода - люди активно брали участь ньому. За попередніми даними Національної виборчої комісії, явка склала 64,4%. Більше явка була тільки в 1995 році - 64,7%. Такий високий відсоток демонструє, що люди рішуче налаштовані брати участь в демократичних процесах прийняття рішень», - зазначила народний депутат.

Найближчим часом Національна виборча комісія Польщі офіційно оголосить про другий тур виборів, який відбудеться 12 липня 2020 року. ПАРЄ планує повторно відправити Місію. Юлія Льовочкіна увійде до складу Місії ПАРЄ по оцінці виборів у другому турі.

«В цілому, в суспільстві відчувається напруга. Очевидно, що другий тур буде проходити в умовах жорсткої конкурентної боротьби. Громадяни Польщі розуміють, що на кону майбутнє країни, і що саме від їх рішення залежить внутрішній і зовнішній порядок денний Польщі на найближчі 5 років», - резюмувала Юлія Льовочкіна.

Опубліковано: 29 червня 2020
×
Приєднатися