Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Юлія Льовочкіна: Рішення ЄСПЛ у справі «Селігененко та інші проти України» - результат хибної політики України щодо внутрішніх переселенців

21 жовтня 2021 року Європейський суд з прав людини виніс резонансне рішення у справі «Селігененко та інші проти України» - позбавлення права голосу внутрішніх переселенців на місцевих виборах у 2015 році призвело до масового порушення основних прав людини. Переконана, що порушення виборчих прав жителів 18 ОТГ на Донбасі також буде предметом розгляду ЄСПЛ і справедливість обов'язково буде відновлена. Таку думку висловила член української делегації в ПАРЄ, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юлія Льовочкіна, коментуючи рішення ЄСПЛ у справі «Селігененко та інші проти України».

Європейський суд з прав людини у своєму рішенні дійшов висновку, що позиція, яку зайняла Україна в 2015 році щодо ставлення до своїх громадян - внутрішніх переселенців, позбавивши їх права голосу на місцевих виборах, призвела до масового порушення основних прав людини. Зокрема, ЄСПЛ дійшов висновку, що Україна порушила положення Протоколу 12 до Європейської Конвенції з прав людини, яким передбачена загальна заборона на дискримінацію.

«Рішення в черговий раз доводить, що Україна не тільки не змогла підтримати своїх громадян - вимушених переселенців, а більше того - позбавила їх гарантованих політичних прав. На жаль, з 2015 року ставлення правлячої влади до прав українців не змінилося. Так, дійсно, прийнявши Виборчий кодекс внутрішнім переселенцям повернули їх законне право - брати участь у виборах на місцевому рівні. Але у 2020 році своїм виборчим правом на місцевих виборах знову змогли скористатися не всі українські громадяни. Жителі 18 ОТГ на Донбасі, а це понад півмільйона людей, і досі позбавлені гарантованого Конституцією та міжнародними договорами політичного права на участь у виборах в органи місцевого самоврядування», - підкреслила Юлія Льовочкіна.

За словами народного депутата, очевидно, що таке грубе порушення прав цілих громад також буде предметом розгляду ЄСПЛ.

«Справедливість обов'язково буде відновлена, але Україна отримає черговий важкий репутаційний удар на міжнародній арені. Позиція нашої політичної сили є незмінною - правляча влада зобов'язана припинити дискримінаційну політику щодо внутрішніх переселенців, гарантувати політичні права українським громадянам і в найближчому майбутньому почати підготовку до проведення місцевих виборів в 18 ОТГ на Донбасі», - резюмувала Юлія Льовочкіна.

Опубліковано: 22 жовтня 2021
×
Приєднатися