Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Мови - не зброя в конфліктах, а інструмент діалогу, миру і творення!

Заява партії до Європейського дня мов

Сьогодні - Європейський День мов. Двадцять років тому він був заснований Радою Європи, підтриманий Європейським Союзом. В цей день в Європі нагадують: вивчення і розвиток різних мов необхідно заохочувати і підтримувати. Це підвищує культурний рівень, допомагає зміцнити єдність суспільства, не допустити конфліктів і дискримінації. І це стосується не тільки офіційних і державних, а всіх мов. Тому, що право вільно використовувати, вивчати і розвивати свою мову і культуру - невід'ємне для кожної людини, кожної національної громади.

А в цей час в Україні, влада якої так прагне в Європу, що навіть внесла тезу про євроінтеграцію до Конституції, і тепер постійно засипає європейців скаргами та претензіями, відбуваються абсолютно протилежні речі. По відношенню до російськомовних українців, представників інших національних громад ведеться дискримінаційна політика штрафів і заборон. Примусово обмежується право використання російської та мов національних громад в ЗМІ, суспільного і культурного життя. Приймаються закони, які ділять дітей на сорти за мовною ознакою. А «мовний омбудсмен», без тіні збентеження, пропонує примусово відправляти в «інші краї» людей, незгодних з політикою примусової українізації.

Навіть вивчення української мови перетворилося на нездійсненне завдання. Тому що не можна вивчити мову в ситуації, коли доводиться постійно переписувати підручники. Коли заражені націоналістичним політиканством «філологи» цілеспрямовано перетворюють українську мову в архаїчну «латину».

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ виступає за забезпечення культурного і мовного рівноправ'я для всіх українських громадян і національних громад. Ми вважаємо, що культурний розвиток і взаємне збагачення ведуть до миру і процвітання. І тільки малокультурні політикани можуть використовувати мови в якості зброї, провокуючи міжнаціональні чвари.

Ми будемо добиватися, щоб усі дискримінаційні, антиконституційні і антидемократичні закони і акти були скасовані. Мови - не зброя в конфліктах, а інструмент діалогу, миру і творення!

Опубліковано: 26 вересня 2021
×
Приєднатися