Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Іван Демченко: Одесити повинні знати, на що мерією витрачаються бюджетні гроші

На останньому засіданні Одеського міськвиконкому було прийнято рішення передати на баланс міському управлінню інженерного захисту території берегозахисні споруди у вигляді штучних пляжів, які перебувають у комунальній власності територіальної громади. Раніше пляжі перебували у віданні департаменту комунальної власності. А до цього – департаменту екології. Йдеться про 40 ділянок пляжів від Ланжерона до Свято-Успенського чоловічого монастиря.

«Одеські пляжі активно здаються в оренду. Одесити кожного сезону скаржаться на збільшення площі, яку займають орендарі. При цьому орендна ставка, за якою здаються пляжі приватникам, становить мізерні 87 грн на рік за квадратний метр. Таким чином, за ділянку узбережжя від Ланжерона до Дачі Ковалевського місто отримує трохи більше 1 млн гривень на місяць. При цьому таку суму заробляє в місяць лише один приватний пляж, але не в бюджет, а в приватну кишеню», – сказав кандидат у депутати Одеської міськради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Іван Демченко.

За його словами, все це свідчить про непродуктивність використання територій і майна, які перебувають у віданні міста.

«Обсяг коштів, отриманих в міський бюджет від оренди пляжів, в десятки разів нижчий, ніж міг би бути. Наша команда ОП-ЗЖ готує запит до мерії щодо точної суми надходження в бюджет міста від оренди прибережних територій, відданих у користування приватним особам: які надходження від оренди пляжів і парковок. Де ці гроші?» – зазначив Іван Демченко.

При цьому одесити на власні очі бачать, як не тільки збільшується площа пляжів, що захоплюються, але і ростуть ціни, за якими орендарі надають послуги містянам і гостям міста.

Ще одне важливе питання, вважає Іван Демченко, це витрачання коштів міського бюджету.

«Наприклад, бюджет Одеси становить 11 млрд грн. І, безумовно, в ньому можна знайти близько одного мільйона гривень для будівництва... будиночка для фламінго в зоопарку, що і зробив пан Труханов. Зробив заради власного піару – замість організації цільових соціальних програм», – зазначив кандидат в депутати міськради.

Іван Демченко вважає, що Одеса потребує грамотної фінансової політики, ефективного використання міського майна, прозорості у витрачанні отриманих доходів на благо міста.

«Потрібно створювати прозорі механізми використання і контролю бюджетних фондів, за рахунок коштів яких надаватиметься фінансова підтримка соціально незахищеним містянам і підприємствам ключових галузей для розвитку бізнесу з метою підвищення зайнятості. На міському майні має заробляти місто, а не схемники, а отримані доходи витрачатися на благо Одеси та її жителів», – зазначив кандидат в депутати Одеської міської ради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Іван Демченко.

Опубліковано: 18 жовтня 2020
×
Приєднатися