Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Ілля Кива: Щоб закінчити бойові дії, треба продовжити дію закону про особливий статус Донбасу

Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Ілля Кива заявив в ефірі телеканалу NewsOne.

«Ухвалення закону про особливий статус Донбасу є найгострішим моментом мирного процесу, який зараз тільки починає формуватися – як у політичному середовищі, так і в головах українців. Ми нарешті зрозуміли: нам потрібно знайти компроміси, які дозволять нашим дітям жити в мирній країні. Сьогодні основний процес - це дати можливість продовжити особливий статус Донбасу, прийнятий у 2016 році, який лежить в основі Мінських угод і «нормандського формату», - сказав парламентар.

Ілля Кива також нагадав, що фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ вже зареєструвала у парламенті «дорожню карту, яка буде сприяти досягнення миру» - законопроект №2491 про внесення змін до ст.1 Закону України про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

«Важливо, щоб ця поправка була розглянута, а не відкладена в турборежимі, непомічена спікером чи монобільшістю. І якби сьогоднішня влада приділяла більше уваги тим законопроектам, які готує опозиція, то ми могли б і миру досягти, і поліпшити рівень життя», – підкреслив він.

Говорячи про розведення військ на Донбасі, політик зазначив, що це дозволяє крок за кроком наближати довгоочікуваний мир, «адже це розведення людей зі зброєю, а отже - і збереження життів».

На думку парламентаря, правоохоронних сил, задіяних в ООС, буде досить для забезпечення безпеки мирного населення у зонах розведення військ.

«Я думаю, що сил Нацгвардії і Нацполіції досить для того, щоб забезпечити правопорядок на цих територіях – так званих сірих зонах», – резюмував Ілля Кива.

Опубліковано: 25 листопада 2019
×
Приєднатися