Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Григорій Мамка: Президент вчергове знехтував конституційними термінами підписання закону - від сьогодні кримінальна юстиція на межі колапсу

Вчора, 30 червня, був останній день, коли за нормами Конституції  президент Зеленський мав підписати прийнятий ВРУ законопроект №3314, який дозволяє реально запрацювати інституту кримінальних проступків,  встановлює механізм  швидкого розслідування кримінальних правопорушень  невеликої тяжкості та зменшує навантаження на слідчі органи досудового розслідування. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ,  заступник голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Григорій Мамка.

«Фактично президент Зеленський вчергове знехтував конституційними строками підписання або ветування закону. Представники нинішньої влади, в принципі, вже неодноразово демонстрували, що Основний Закон держави нічого для них  не вартує», - зазначив політик.

Народний депутат пояснює, що непідписання законопроекту №3314 призвело, фактично вже на сьогодні, до заблокування розслідування таких правопорушень як керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння (ст. 286-1). А також заблоковано внесення змін до 125 законодавчих актів України, якими приводиться у відповідність термінологія інституту кримінальних проступків. Інститут кримінальних проступків, за словами парламентаря, не зможе ефективно працювати без уточнення низки кримінальних процесуальних норм, які пропонує законопроект №3314 (вони були ретельно напрацьовані разом з органами кримінальної юстиції).

«Все це - наслідки торгам, які розвели останніми днями в Офісі президента лобісти Мін’юсту. У результаті , завдяки бездіяльності Гаранта Конституції - вчергове «згвалтована» Конституція та на межі колапсу - робота кримінальної юстиції», - резюмував Григорій Мамка.

Опубліковано: 1 липня 2020
×
Приєднатися