Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Григорій Мамка: Чиновників, які залишили Україну без засобів захисту перед епідемією, потрібно не залякувати фейковими справами, а віддавати під суд!

Таку думку висловив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Григорій Мамка, коментуючи розпочате Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) кілька днів тому кримінальне провадження за ч.2 ст. 367 КК (службова недбалість) щодо посадових осіб Кабміну під час здійснення заходів, спрямованих на протидію коронавірусу.

Як відомо, чиновники Кабміну Гончарука проігнорували звернення РНБО щодо обмеження експорту та реекспорту продукції, яка може бути використана при реалізації протиепідемічних та лікувальних заходів на території України.

«Знову бачимо вплив політики на закон з метою відвернути увагу суспільства від бездіяльності влади у зв’язку з пандемією коронавірусу. Відповідно до КПК, САП не має жодних повноважень розслідувати такі злочини, як службова недбалість. Прокурор має право внести у ЄРДР відомості про вчинення будь-якого злочину, але при цьому він зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня передати наявні у нього матеріали органу досудового розслідування за підслідністю, у даному випадку – ДБР. Ключова проблема у тому, що кваліфікація за ст. 367 КК не є достатньою. Службова недбалість не входить до категорії тяжких злочинів, під час розслідування яких доцільно застосовувати негласні слідчі дії, такі як арешт, огляд і виїмка кореспонденції, зняття інформації з телекомунікаційних мереж та електронних інформаційних систем, обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи. А це суттєво обмежить доказову базу – і довести сам факт службової недбалості у чиновників буде дуже нелегко», – пояснив парламентар.

«Якби слідчі органи працювали професійно, вони б відслідкували увесь задіяний злочинний ланцюг – від чиновників Кабміну, які покривали процес продажу медичних та лікарських засобів за кордон, до співробітників митниці та бізнесменів, через яких цей продаж та митне оформлення відбувалося», – підкреслив Григорій Мамка.

«Державна фіскальна служба має встановити, за яку суму ці засоби були придбані, за яку продані за кордон і яка сума митних платежів та податків сплачена. І як наслідок – розпочати кримінальне провадження за статтею 212 ККУ (Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів)», – додав він.

Проте можна прогнозувати, що знову втрутиться фактор політики і влада просто дасть наказ з часом «поховати» справу, вважає парламентар.

«І все це на тлі прогресуючого зростання хворих на коронавірусну інфекцію пересічних громадян та лікарів, які не мають елементарних засобів захисту. Тому вже зараз, що б не робила влада для порятунку власного рейтингу, але саме на ній моральна відповідальність за цей колапс», – наголосив Григорій Мамка.

Опубліковано: 26 березня 2020
×
Приєднатися