Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Французькі сенатори зустрілися з Віктором Медведчуком, який перебуває під домашнім арештом

До Києва прибули з візитом секретар Сенату Франції, заступник голови комітету з питань зовнішньої політики, член Парламентської асамблеї НАТО від Франції і член Міжпарламентського союзу Жоель Герріо, а також французький сенатор Наталі Гуле. Вони відвідали голову Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктора Медведчука, який перебуває під домашнім арештом, провели зустріч з ним і співголовою партії Вадимом Рабіновичем.

Ключовим питанням і цієї зустрічі, і загалом візиту французьких сенаторів до України стала тема перешкоджання журналістській діяльності та діяльності ЗМІ, непідконтрольних владі, політичних репресій, незаконного кримінального переслідування інакодумців та опозиціонерів.

Віктор Медведчук зауважив, що тиск на нього особисто, партію «Опозиційна платформа ‒ За життя» та телеканали «112 Україна», NewsOne і ZIK мав системний характер, був добре спланованим та організованим, оскільки був розпочатий Президентом України ще влітку 2019 року, коли Зеленський відкрито погрожував згаданим каналам і Віктору Медведчуку, говорячи, що «це буде дуже гучна історія, яка дуже погано закінчиться».

2019 року Служба безпеки України, за численними повідомленнями засобів масової інформації, вела незаконну оперативно-розшукову діяльність стосовно більш ніж десяти народних депутатів від «Опозиційної платформи ‒ За життя», зокрема Віктора Медведчука і членів його сім'ї. Крім того, планувалося залучення праворадикальних організацій для перешкоджання діяльності партії. Доказом такої організованої роботи є той факт, що за цей час на офіси партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» було здійснено понад 80 нападів по всій країні, зокрема й у Києві.

2 та 19 лютого 2021 року Зеленський незаконно, ігноруючи норми Конституції України, своїми указами ввів у дію рішення РНБО, якими за надуманими і дотепер не підтвердженими звинуваченнями були запроваджені санкції проти трьох телевізійних каналів ‒ «112 Україна», Newsone і ZIK ‒ та їхнього власника, народного депутата, члена Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Тараса Козака, а також голови Політради партії Віктора Медведчука та членів їхніх сімей ‒ Оксани Марченко і Наталії Лавренюк. Журналісти заблокованих каналів створили новий телевізійний проект ‒ телеканал «Перший незалежний». Однак 26 лютого, за годину після виходу в ефір, він був відключений від супутника і заблокований у кабельних мережах без будь-яких законних підстав, на основі простого листа заступника керівника Служби безпеки України, що є кричущим свавіллям і актом цензури.

Раніше Офіс генерального прокурора відкрив низку кримінальних проваджень за надуманими приводами проти Віктора Медведчука і Тараса Козака. 13 травня 2021 року Печерський районний суд міста Києва відправив Віктора Медведчука під домашній арешт, який був продовжений двічі ‒ у липні та у вересні 2021 року.

Подібні дії української влади розцінюються як політичне переслідування одного з ключових опозиційних політиків і спрямовані на боротьбу з інакодумством, придушення опозиції антиконституційним шляхом, за допомогою фальсифікації доказів у кримінальному провадженні та безпрецедентного тиску на суд, а зрештою ‒ на встановлення в Україні одноосібної диктатури Зеленського. Несправедливість кримінального провадження, його відверто політична мотивація стали підставою для двох звернень Віктора Медведчука до Європейського суду з прав людини, які прийняті до розгляду.

Коментуючи ситуацію в Україні, Жоель Герріо заявив: «Свобода слова ‒ це фундамент у будь-якій демократичній країні, і в демократичній країні є судові процедури. І це єдиний шлях. Тільки Конституція та її виконання гарантує свободу в державі. Саме тому закриття каналів, незаконне переслідування ‒ загрозлива ситуація, яку необхідно висвітлювати міжнародним ЗМІ».

Наталі Гуле зазначила: «Ми приїхали до Києва для зустрічі з журналістами, для того щоб розповісти про вашу позицію, тому що для міжнародних організацій свобода слова вкрай важлива. Ми приїхали для того, щоб зібрати максимум об'єктивної інформації про події в Україні. Будь-які неправові механізми, політично мотивовані рішення відкривають двері для тоталітарного устрою держави. Французькі журналісти вже знають про ситуацію, і ми б'ємо на сполох, щоб підтримати наших українських колег. Це дійсно жахлива ситуація, оскільки не було судового засідання і рішення суду». Коментуючи арешт Віктора Медведчука, вона підкреслила: «Якщо на парламентаріїв чиниться тиск, умови їхньої роботи через дії влади не є нормальними, то ми готові допомогти і повідомити про це нашим колегам, бити на сполох. І робити це в рамках міжпарламентських зв'язків Ради Європи, а також в рамках ОБСЄ, тому що там працюють люди, які спеціально займаються цими питаннями». І додала: «Ми сьогодні, наприклад, були в студії у каналів, які закрили, як, напевно, ви знаєте, і журналістам там закрили рота спеціально. І звичайно, після всіх цих зустрічей було очевидним побачитися з паном Медведчуком. Бо скрізь, де ми були, всі нам про нього говорили. І ми хотіли самі для себе дізнатися від нього, що відбувається, і ми це зрозуміли. Ми будемо обговорювати цю ситуацію з нашими колегами у Франції, як тільки ми повернемося, його ситуацію і взагалі те, що відбувається в Україні».

Крім того, Віктор Медведчук поінформував представників Сенату Франції про те, що партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» буде послідовно і принципово домагатися миру на Донбасі, виконання Мінських угод у повному обсязі та рішень, ухвалених в «нормандському форматі», і ця робота буде продовжена, незважаючи на протидію влади. Медведчук пообіцяв докласти всіх зусиль для відновлення ініціативи «Парламентського виміру "нормандського формату"», яку він, голова Політради партії, презентував у Сенаті Франції 22 січня 2020 року, в Бундестазі 28 січня 2020 року і в Держдумі Російської Федерації 10 березня 2020 року. Зустрічі в рамках «Парламентського виміру "нормандського формату"» були тимчасово припинені у зв'язку з пандемією коронавірусу.

Віце-президент комітету закордонних справ, оборони і збройних сил Сенату Франції, член Парламентської асамблеї НАТО Жоель Герріо високо оцінив роль Медведчука у врегулюванні конфлікту на Сході України, сказавши: «Ми, звичайно, зустрічалися з одним з лідерів України, лідером опозиції Віктором Медведчуком. Ми з ним обговорювали дуже багато різних питань, які стосуються свободи слова, миру на Донбасі. Він нам здався дуже спокійним, дуже впевненим у собі, і він дуже добре володіє ситуацією. Він, звичайно, нам дав огляд ситуації, і ми, завдяки йому, дуже добре зрозуміли, що відбувається. Медведчук ‒ один з тих рідкісних людей, які володіють цією ситуацією від самого початку, він володіє кожним моментом історії конфлікту на Донбасі. І він нам розповів абсолютно все, що там сталося до сьогодні, і він нам пояснив, як можна це питання розв'язувати».

 

Прес-служба «Опозиційної платформи ‒ За життя»

 

Опубліковано: 8 вересня 2021
×
Приєднатися