Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

До миру рукою подати?

Українські малі катери «Бердянськ» та «Нікополь» і буксир «Яни Капу» повертаються в рідну гавань. Моряки, як відомо, вже вдома. Призначено дату переговорів Нормандської четвірки – 9 грудня. Дуже хочеться, дуже сподіваюся, що зустріч буде результативною. Дуже хочеться, щоб мир знову оселився в Україні. Мир не тільки на наших полях, а й в наших серцях.

Але є речі, які не можна спустити тим, хто довів країну до нинішнього стану. До стану війни і зубожіння людей. При цьому наживаючись на людському горі та бідах, на людській крові.

Хтось же послав наших моряків на гармати і кулемети. Спланував, погодив, дав команду. Не міг не знати, чим це закінчиться. І слава Всевишньому, що ніхто тоді не загинув. Як хтось посилав солдат і добровольців в той же Іловайський котел... І загинули сотні! Хтось всі ці роки ігнорував пункти і зобов'язання підписаної Мінської угоди.

Хтось саботував і досі саботує розслідування ВСІХ резонансних і кривавих злочинів, скоєних в Україні з кінця 2013 року. Хтось же дав команду спиляти дерева зі слідами куль на Інститутській, організував і повів колони націоналістів на Будинок профспілок в Одесі. Хтось дав команду вилучити і знищити документи щодо розслідування злочинів на Майдані. Вже ось зараз, сьогодні!

Коли країна зубожіла і скочувалася на саме дно світових рейтингів бідності та рівня смертності, хтось же виводив і виводить мільярди за кордон на офшорні рахунки і підставні компанії.

Найстрашніше, що цей ланцюжок далеко не однозначний, як може здатися. Ось пішла влада – ось її злочини... Але хтось же дав команду «слугам» провалити голосування щодо створення депутатської комісії, яка могла хоча б привідкрити завісу страшного злочину в Одесі у 2014 році. Злочину, що сколихнув весь світ! Який не можна забути!

Хтось же «запропонував» нашому новому Кабміну зняти обмеження по тарифам на гарячу воду і опалення. Так, що Кабмін дружно проголосував – одноголосно! Навіть той міністр, який має відповідати за соціальні гарантії громадян... Так! Наші шалені грабіжницькі комунальні тарифи, виявляється, мали обмеження: тепер і їх немає!

Звісно, ми чекаємо миру. Справжнього й міцного. Миру не тільки на лінії розмежування в Донбасі, а й національного, заснованого на довірі та повазі кожного до кожного. Коли одні українці не будуть вказувати іншим українцям в яку церкву ходити, які читати книги і дивитися фільми, якою мовою говорити і вчитися...

Якщо наша влада гарантуватиме це, а не буде ставати на одну зі сторін, мир настане скоро. Мир, якого чекає країна.

Віктор Чорний, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ

Опубліковано: 18 листопада 2019
×
Приєднатися