Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Делегація «Опозиційної платформи – За життя» зустрілася в Москві з керівництвом і депутатами Держдуми

10 березня в Москві відбулася зустріч делегації партії «Опозиційна платформа – За життя» з депутатами Державної Думи Російської Федерації.

Метою зустрічі парламентаріїв двох країн стала презентація «Парламентського виміру "нормандського формату"», яка відбулася в рамках роботи міжфракційного депутатського об'єднання «Міжпарламентський діалог заради миру: Україна – Росія – Німеччина – Франція».

Так, депутати Верховної Ради України від фракції «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук, Вадим Рабінович, Тарас Козак, Олександр Колтунович, Ренат Кузьмін і Тетяна Плачкова провели зустріч зі своїми російськими колегами – депутатами Державної Думи Російської Федерації.

Зокрема, у переговорах взяли участь голова Державної Думи В'ячеслав Володін, заступник голови Держдуми Олексій Гордєєв, голова Комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та у зв'язках зі співвітчизниками Леонід Калашников, перший заступник голови Комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та у зв'язках зі співвітчизниками Віктор Водолацький, а також депутати Микола Рижак і Вадим Дєньгін.

Крім того, свою підтримку і солідарність з мирними ініціативами партії «Опозиційна платформа – За життя» прийшли висловити глава фракції партії «Єдина Росія» Сергій Невєров і глава фракції політичної партії «Комуністична партія Російської Федерації» Геннадій Зюганов, перші заступники голови Держдуми Іван Мельников і Олександр Жуков.

Парламентарії України і Росії обговорили тему мирного врегулювання конфлікту на Донбасі та виконання Мінських угод, безальтернативність яких визнана у всьому світі.

На брифінгу, присвяченому підсумкам зустрічі, голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», глава української делегації Віктор Медведчук подякував російським колегам за те, що вони знайшли час для переговорів. «Незважаючи на те, що сьогодні у цих стінах відбувалися історичні події за участю депутатів і керівництва Держдуми, вони знайшли час, щоб обговорити питання, пов'язані з реалізацією Мінських угод. Для того щоб досягти прогресу у питанні, пов'язаному зі встановленням миру в Україні», – зазначив Медведчук.

Український парламентарій розповів, що в Україні дуже складна ситуація, яка, на жаль, триває і за нової влади. Тому українська опозиційна сила займається реалізацією одного з найсерйозніших кроків, який називається «Парламентський вимір "нормандського формату"», підкреслив він.

Віктор Медведчук додав: «Так назвав це вимір і цей проект міжпарламентських зв'язків президент РФ Володимир Володимирович Путін у грудні на зустрічі, коли ми поінформували його про створення міжфракційного депутатського об'єднання у Верховній Раді України і запропонували зустрічі парламентаріїв України, Росії, Франції, Німеччини».

На думку українського політика, глави держав, які беруть активну участь у «нормандському форматі», можуть посприяти передусім депутатам Верховної Ради України у реалізації Мінських угод, основна частина і базис яких полягають в ухваленні низки законів, що стосуються особливого статусу, амністії, виборів і змін до Конституції.

Віктор Медведчук також розповів, що «наступна зустріч має бути зустріччю чотирьох делегацій парламентів – України, Росії, Німеччини, Франції». «Ми намітили також рішення, пов'язані зі створенням робочої групи з підготовки та процедурних питань і підготовки програми й порядку діяльності, яка буде спрямована ​​та може сприяти реалізації Мінських угод, а отже, встановленню миру на Донбасі, встановленню миру в Україні», – резюмував Віктор Медведчук.

Зі свого боку голова Державної Думи В'ячеслав Володін підтримав миротворчі ініціативи партії «Опозиційна платформа – За життя».

«Без діалогу немає довіри, без довіри немає розвитку», – заявив він. В'ячеслав Володін також підкреслив, що в рамках зустрічі сторони домовилися про конкретні кроки, що об'єднуватимуть, а не розколюватимуть. «Нам сьогодні необхідно, щоб наші колеги із Франції, Німеччини приєдналися до процесу, який започаткувала українська сторона. Наш президент підтримав його, і сьогодні ми обговорюємо питання, які покликані об'єднати наші зусилля для того, щоб саме через парламентський вимір, через питання законотворчості ми вийшли на реалізацію Мінських угод», – підсумував голова Держдуми РФ.

Українські й російські законодавці дійшли висновку, що необхідно розвивати українсько-російське співробітництво в інтересах обох країн.

Як відомо, 12 листопада 2019 року у Верховній Раді було створено міжфракційне депутатське об'єднання «Міжпарламентський діалог заради миру: Україна – Росія – Німеччина – Франція», яке очолив Віктор Медведчук.

Цій ідеї – залучити парламенти України, Росії, Франції та Німеччини до мирного врегулювання на Донбасі – дав високу оцінку президент РФ Володимир Путін 20 грудня минулого року, а вже 24 грудня відбулася зустріч Віктора Медведчука і голови Державної Думи РФ В'ячеслава Володіна.

Нагадаємо, 23 січня 2020 року Віктор Медведчук провів презентацію «Парламентського виміру "нормандського формату"» в Сенаті Франції для депутатів обох палат французького парламенту.

А 28 січня 2020 року в Берліні, репрезентуючи цю ініціативу, Віктор Медведчук провів низку зустрічей з депутатами, що представляють найбільші фракції Бундестагу: соціал-демократами, християнськими демократами й «Альтернативою для Німеччини».

Опубліковано: 10 березня 2020
×
Приєднатися