Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Чужих дітей не буває: У Черкасах партійці обговорили шляхи поліпшення умов для дітей, позбавлених батьківського піклування

Фінансові виплати прийомним родинам, правовий статус дитячих будинків сімейного типу, проблеми оздоровлення дітей. Про це говорили напередодні під час засідання круглого столу «Взаємодія органів влади, громадських організацій та християнської спільноти у вирішенні проблем дітей, які залишились без опіки батьків чи опинились у кризових умовах». Захід пройшов за ініціативи ГО «Дитячий фонд Черкащини» та Федерації профспілок Черкащини задля того, аби визначити найболючіші точки у питанні створення належних умов для діток, які виховуються в інтернатних умовах. Особлива увага – прийомним родинам, дитячим будинкам сімейного типу та соціальним гарантіям для таких сімей.

До обговорення долучились представники громадських організацій, чиновники, батьки-вихователі, опікуни. Останні охоче ділились наболілим і шукали розради у вирішенні своїх проблем.

«Ми всі знаємо, що прийомні діти – вони всі проблемні. Адже в своєму юному віці вони прожили таке, що ми, дорослі, не переживали за своє життя. Це і голод, і відсутність догляду й освіти, це і насилля, – розповідає батько-вихователь Олександр Спільніченко. – Тому батькам-вихователям доводиться стикатись з величезними складнощами. Але ми живемо, виховуємо дітей. Є проблеми, які ми могли б подолати всі разом, заручившись підтримкою влади».

Окрім того, традиційно для таких заходів, за круглим столом були присутні й представники місцевих осередків політичної партії «Опозиційна платформа – За життя». Для них, кажуть, питання щасливого дитинства нового покоління України – надважливе й першочергове. Адже, впевнені: чужих дітей не буває. А почуте на обговоренні просто-таки шокувало.

«Це велика проблема, яка стосується не лише Черкаської області, а й усієї країни. І цю проблему потрібно вирішувати на державному рівні, – зазначає очільниця Черкаської міської організації «Опозиційна платформа – За життя» Юлія Погостінська. – Попередня влада лише скоротила все, що можна було скоротити: за останні 5 років зменшились виплати для малозабезпечених родин, виплати при народженні дитини. Матері-одиначки і родини з дітьми до 3-х років взагалі не мають ніякого фінансування від держави. На дітей з інвалідністю до 5 років нині виплачується всього 1400 гривень, на які нереально прожити…Ця сума просто не індексується до реалій нинішнього часу. Не індексуються й виплати дитячим будинкам сімейного типу, тому така форма виховання й скоротилась в останні роки».

Турбує політиків і правова невизначеність для дитячих будинків сімейного типу, які на сьогодні не мають належного юридичного статусу. 

 «Батьки-вихователі вийдуть на пенсію з мінімальною пенсією в 1400 грн. А вони все життя працюють для цих дітей, у кожній родині їх по 7-10, і піднімають їх, – переповідає про свої враженні від почутого голова Черкаської регіональної організації партії «Опозиційна платформа – За життя» Олег Кашко. – Окрім цього, існують проблеми з матеріально-технічним забезпеченням. Наприклад, по шкільній та спортивній формі. Якщо по всій області виділяють по 1000 гривень кожній родині на їх придбання, то в Черкасах – всього 500 грн. І то, батьки цих грошей не отримують! За даними обласного управління освіти, вже списано 83 тисячі гривень на це, однак батьки цих коштів не бачили. Де вони?»

Аби прояснити ситуацію з цими коштами, Олег Кашко готує депутатський запит, за результатами якого звертатиметься вже й до правоохоронців.

Юлія Погостінська переповідає: аби захистити майбутнє маленьких українців, лідери політичної сили вже зареєстрували відповідний законопроект. Він покликаний повернути соціальний захист для родин, який вони мали станом на 2014 рік.

«Законопроект, підготовлений спільно депутатами «Опозиційної платформи – За життя», Радою матерів та платформою «Жінки за мир». Він вже пройшов профільні інстанції й комітети і отримав підтвердження. Він включає й ті питання, які ми сьогодні обговорювали. І ми сподіваємось, що парламентарі його підтримають», – каже Юлія Олександрівна.

 

Опубліковано: 5 червня 2019
×
Приєднатися