Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Завдяки Медведчуку звільнено 4 українців

Сьогодні внаслідок домовленостей, досягнутих головою Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктором Медведчуком з представниками ОРДО та ОРЛО, в односторонньому порядку звільнено 4 українців.

Зокрема, звільнено Дмитра Великого, Якова Веремейчика, Едуарда Міхєєва і Максима Горяїнова.

«З приводу звільнення зазначених осіб і взагалі з приводу звільнення – питання, яким я займався останні місяці, і я розумів, що влада не збирається робити обміни, а отже, з владою цього зробити не можна. Тобто мова може йти про односторонній акт. Цей акт був вчора, з приводу нього прийнято рішення. Багато з вас були присутні. Керівники невизнаних ДНР і ЛНР пан Пушилін і пан Пасічник після переговорів, які я з ними проводив фактично з квітня місяця, прийняли рішення в односторонньому порядку звільнити ось тих громадян України, які зараз, на щастя, стоять поруч зі мною і вирушать до Києва, тобто додому, до своїх родин, до рідних», – сказав Медведчук на прес-конференції в Мінську.

При цьому політик підкреслив, що з виборами звільнення ніяк не пов'язане. «Коли хтось намагається звинуватити з приводу виборів, я хочу нагадати, що я займаюся обмінами і звільненням з травня 2014 року. І це були не лише обміни, це були й односторонні звільнення, до речі, завжди це було чомусь з того боку. Україна в односторонньому порядку ніколи не звільняла. Це я можу стверджувати, бо я цими процесами постійно займався. І те, що відбулося, я вважаю, що це акт гуманізму з боку тих людей, до яких я звернувся. І я думаю, що ці люди та їхні рідні, які їх чекають у Києві, в сім'ях чекають, вдома, безумовно, будуть цьому раді. І говорити з приводу того, що це пов'язане з якимись політичними подіями, ну, це означає просто від лукавого», – підкреслив Медведчук.

Також він нагадав, що останній обмін був 27 грудня 2017 року. «Винна в цьому влада пана Порошенка, який відмовлявся продовжити той обмін, а саме – другий етап обміну, про який було домовлено тоді, коли я домовлявся з приводу наймасштабнішого обміну, що відбувся 27 грудня. Ми тоді домовилися, що буде 2 етапи. Другий етап буде означати обмін всіх утримуваних на всіх утримуваних. Але пан Порошенко в січні-лютому відмовився від цього. І тому обмінів не було», – сказав Медведчук.

Також він зазначив, що продовжить займатися питаннями звільнення утримуваних осіб. «Я неодноразово заявляв, що ми будемо займатися і надалі звільненням тих, хто сьогодні утримується в Донецьку і в Луганську. І ми, я маю на увазі наша партія та я як її представник, займатимемося зокрема цим. І якщо ви уважно слухали президента РФ на останній прямій лінії, то він сказав, що такі переговори тривають, і звертався з таким питанням, зокрема щодо звільнення окремих громадян України, які відбувають покарання на території РФ. Переговори будуть продовжені», – заявив Медведчук.

Нагадаємо, Віктор Медведчук займається питаннями обміну утримуваними особами з грудня 2014 року. За цей час вдалося повернути з ДНР, ЛНР і РФ 489 українців. А всього з обох сторін близько 1000 людей.

Опубліковано: 28 червня 2019
×
Приєднатися