Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Артем Марчевський: Справу Медведчука штучно затягують, тому що прокурори розуміють її безперспективність

У ініційованої владою кримінальної справи проти голови Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народного депутата України Віктора Медведчука немає жодних перспектив, тому що у сторони звинувачення немає доказів вини опозиційного політика. Саме тому судовий процес тепер усіма силами намагаються затягнути. І саме тому сьогодні розгляд Київським апеляційним судом апеляційної скарги на рішення Печерського районного суду міста Києва, який відправив народного депутата під цілодобовий домашній арешт, було перенесено. Про це заявив керівник молодіжного крила партії «Опозиційна платформа – За життя» Артем Марчевський, відповідаючи на запитання журналістів під стінами Київського апеляційного суду.

Марчевський нагадав про цілковиту відсутність доказової бази і «абсолютну непідготовленість» прокурорів, яку вони продемонстрували вже на першому засіданні суду, а також про «правовий нігілізм» і «правове свавілля» під час засідання з продовження запобіжного заходу Віктору Медведчуку. Тому, на думку керівника молодіжного крила ОПЗЖ, зовсім не дивно, що тепер судовий процес штучно затягують.

«Сьогодні, мені здається, 10 чи 12 томів справи привезли за 20 хвилин до засідання суду. Звичайно, колегія суддів, що складається з трьох осіб, не змогла за 20 хвилин з ними ознайомитися, навіть якби поділили матеріали. Тобто йде свідоме затягування цього процесу, – зазначив Марчевський. – Ці 12 томів чотири кілометри не могли перевезти! Ну зателефонували б, попросили, ми б таксі оплатили заздалегідь. Просто щоб вчасно було».

На думку Артема Марчевського, в ході судового розгляду порушуються права не лише самого Віктора Медведчука, запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту порушує також права його виборців.

«Я голосував за партію ОПЗЖ, одним з лідерів якої є Віктор Володимирович Медведчук. Я вважаю, що мої конституційні права, як виборця, порушені. Тому що я віддавав свій голос, а мій представник у Верховній Раді, один з представників, не може виконувати свої функції. Значить, порушуються мої конституційні права. Тому що я ж не голосував за "слуг народу". Я не голосував за відкриття ринку землі. Це все суперечить моїм переконанням. І зараз один з народних депутатів, один з лідерів партії не може виконувати свої функції, не може протидіяти цьому», – сказав лідер молодіжного крила ОПЗЖ.

Нагадаємо, адвокати голови Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука підготували докази, які спростовують звинувачення прокуратури на адресу опозиційного політика і доводять незаконність призначення йому домашнього арешту. Сторона захисту цілком готова до процесу оскарження запобіжного заходу стосовно свого підзахисного. Про це сам Віктор Медведчук заявив під стінами Київського апеляційного суду, де сьогодні мав відбутися розгляд апеляційної скарги на рішення Печерського районного суду міста Києва, який відправив народного депутата під цілодобовий домашній арешт. Проте розгляд апеляції було перенесено через те, що колегія суддів отримала матеріали справи лише в день засідання і не встигла ознайомитися з ними.

Опубліковано: 20 липня 2021
×
Приєднатися