Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Антоніна Славицька: Перекроювати Україну має сенс лише в тому випадку, якщо це приносить користь її мешканцям

Про це написала у своєму блозі «Що не так із виборами та реформою самоврядування?» народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, член парламентського комітету  з питань антикорупційної політики Антоніна Славицька.   

«До нинішньої влади ніяк не дійде одна проста річ: адміністративно-територіальна реформа – це дві частини. Адміністративна – це реформа виконавчої влади, а територіальна – це уточнення стосовно адміністративно-територіального поділу. А тому абсолютно неважливо, скільки в Україні буде районів – сто чи дві тисячі, головне, щоб вони ефективно управлялися та працювали на благо людей. Щоб усі коліщатка справно крутилися і машина рухалася без перебоїв. А все це якраз і забезпечує виконавча влада. Її завдання, як і сенс адмінреформи в тому, щоб людям легше та комфортніше жилося. Щоб, наприклад, і поліклініка з аптекою, і школа з дитсадком були якомога ближче до людей. Щоб не довелося везти важкохворого «у район», як це повелося ще з радянських часів. І щоб так само, не покидаючи свого населеного пункту, можна було сконтактуватися з податковою або отримати довідку», - зазначає народний депутат.

Політик наголошує, що в питанні децентралізації та реформи місцевого самоврядування не варто було ставити віз поперед коня.

«Спочатку треба визначитися із межами територіальних одиниць і з принципами їхнього адміністрування, а вже потім займатися організацією виборчого процесу. Але наразі «маємо те, що маємо». Мабуть, для того, аби в недалекому майбутньому все це почати переробляти заново. І, звісно ж, з новими витратами часу, сил, людського та матеріального ресурсу. І зі зволіканнями у встановленні адекватного (нарешті!) принципу управління державою», - резюмує Антоніна Славицька.

Аналіз, проголосованих парламентом змін, чому  вони порушують Конституцію і що варто було б зробити по-іншому -  читайте більше в блозі політика.    

Опубліковано: 20 липня 2020
×
Приєднатися