Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Андрій Спаський: Рішення про додаткове укомплектування ковідних відділень новими ліжками мало бути прийняте ще місяць тому

Харківська міська рада провела позачергову сесію, головним питанням якої була боротьба з коронавірусом. Про це на своїй сторінці у Facebook член Політради, депутат Харківської міської ради фракції «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ» Андрій Спаський.

«Уже декілька тижнів Харківська область і місто зокрема лідер за кількістю нових хворих на коронавірус. Місць в лікарнях, як і самих медпрацівників катастрофічно не вистачає», - розповідає депутат про ситуацію з поширенням короновірусні інфекції в Харкові і області.

Під час позачергової сесії міська рада прийняла ряд рішень.

Перше - це додавання койко-місць в усіх опорних лікарнях для лікування пацієнтів з коронавірусом. На це в жовтні направили 20 мільйонів гривень. Оскільки в лікувальних установах міста місць немає, і проблема з госпіталізаціями стоїть гостра.

Друге - це створення нових кисневих трас в лікарнях. Для цього міськрада надсилає Кабміну звернення з проханням спростити процедуру закупівлі систем подачі кисню. Це значно прискорить монтаж нових кисневих точок і трас. А це першочергове для важких пацієнтів.

Третє - це нарахування надбавок лікарям і медпрацівникам, які щодня працюють і ризикують своїм здоров'ям заради порятунку життів інших. До того ж, медиків катастрофічно не вистачає. Наприклад, тільки в 17 лікарні гостро потребують більш ніж 50  анестезіологів, терапевтів, кардіологів, інфекціоністів, епідеміологів, лаборантів, медичних сестер, фельдшерів-лаборантів, також потрібен молодший медичний персонал.

Однак, на думку депутата, багато з цих пунктів приймаються з запізненням. Вирішити ці питання потрібно було ще місяць тому.

«Можливо тоді б вдалося уникнути тієї дикої статистики, яку щоранку ми бачимо із зведень МОЗ, коли в добу додається по тисячі нових хворих, а лікувати їх нікому і ніде», - додав Андрій Спаський

Всього в цьому році на боротьбу з коронавірусів направили 60 мільйонів гривень. Ці гроші пішли на засоби індивідуального захисту для лікарень, медикаменти, придбання додаткових апаратів ШВЛ і кисневих станцій, а також на капремонт лікувальних установ.

Опубліковано: 13 жовтня 2021
×
Приєднатися