Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Андрій Спаський: Монетизація пільг за проїзд вдарить і по людях, і по транспортниках, і по місцевих бюджетах

Монетизація пільг за проїзд в транспорті – це черговий обман людей, які користувалися пільгами, і серйозна проблема для місцевих бюджетів. Про це заявив член Політради ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, депутат Харківської міськради Андрій Спаський.

«Так, згідно із законопроектом, схваленим Кабміном, пільги з оплати проїзду будуть надаватися органами місцевого самоврядування у формі грошової компенсації. Влада на місцях буде самостійно визначати кількість пільговиків і суму компенсації. Все б нічого, але у місцевих бюджетів на це немає грошей, вони і так перекидають витрати на пільговиків, знімаючи їх з інших статей. А додаткового фінансування на ці витрати органи місцевого самоврядування не отримали. Хоча саме держава гарантує надання транспортних пільг», – зазначив Андрій Спаський.

Так, за даними Держказначейства, за січень-грудень 2020 р. за графою «Соціальний захист та соціальне забезпечення» план за видатками, затверджений місцевими радами, був недовиконаний майже на 1 млрд грн (план 24,93 млрд грн, виконання 23,99 млрд грн). У це недовиконання увійшло і фінансування транспортування пільговиків.

«Для місцевих бюджетів це перетворилося на проблему. Кошти для покриття транспортування пільговиків великі. Так, наприклад, Харків витрачав на це у 2019 р. 443,8 млн грн, у 2020-му – 482,8 млн грн, на 2021 р. заплановано 530,3 млн грн», – сказав Андрій Спаський.

Він зазначив, що недофінансування переданих повноважень з компенсацій проїзду призводить до того, що місцева влада змушена піднімати плату за проїзд, щоб уникнути банкрутства транспортних організацій. Погіршуються і транспортні послуги для населення.

«25 травня цього року Окружний адмінсуд Києва визнав протиправною бездіяльність КМУ щодо неприйняття нормативно-правового акта, який регулює відшкодування збитків від безоплатних перевезень пільгових категорій громадян в порушення статті закону "Про транспорт", і зобов'язав уряд прийняти такий документ. Кабмін, напевно, вирішив виконати рішення суду таким своєрідним чином. А з огляду на попередні "вдалі" спроби влади з монетизацією субсидій, пільговим кредитуванням "5-7-9%", схоже, що і це рішення стане пустушкою та обманом і людей, і транспортників. Правда, проголосувати за цей законопроект має ще Верховна Рада», – сказав Андрій Спаський.

Опубліковано: 10 червня 2021
×
Приєднатися