Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Андрій Грек: У стратегічно важливих галузях економіки падіння б'є історичні рекорди

Про це заявив депутат Сумської облради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, перший заступник АТ «Сумське науково-виробниче об’єднання» Андрій Грек.

«У сільському господарстві в першому півріччі падіння досягло 18,7% - це найгірший результат за всю історію незалежної України. Агровиробники, фермери так і не дочекалися державної підтримки для подоланні наслідків посухи. У промисловості на плаву залишилися тільки видобувні підприємства», - зазначив опозиціонер.

За його словами, справи на Сумщині не кращі, ніж в цілому по державі, а подекуди й гірші.

«Якщо взяти обсяг прямих інвестицій в економіку Сумської області на душу населення Сумщини, то на відміну від загальнонаціонального (855,5 доларів США), у нас він складає лише 184,6 доларів США. Закриваються підприємства малого та середнього бізнесу, ледь жевріють колись відомі на увесь світ промислові гіганти. Переробна і високотехнологічна промисловість у глибокому піке», - підкреслив Андрій Грек.

Опозиціонер наголосив, що Україна, а з нею й Сумщина, щодня втрачають основу для майбутнього економічного розвитку. Скорочуються робочі місця, падає професійний рівень, людей виштовхують з України на заробітки і, таким чином, ми перетворюємося на злиденну, слаборозвинену сировинну країну.

«Найстрашніше у цій ситуації, що у влади немає плану подолання економічної катастрофи. Вона просто не знає, що робити. Тільки змінює вивіски на міністерствах. У неї немає професійних кадрів, які можуть навести порядок. Уряд не справляється і його необхідно поміняти. До управління країною повинні прийти не безвідповідальні базіки та шоумени, а кваліфіковані фахівці», - переконаний опозиційний політик.

За останніми даними соціологічної групи «Рейтинг», 60% українців вважають, що економічне становище України погіршилося. Серед причин можливої кризи більшість опитаних вбачає некомпетентність влади, чверть вважає, що економічний занепад стався через коронавірус. При цьому 68% опитаних переконані, що в цілому справи в Україні йдуть у неправильному напрямку.

Опубліковано: 29 липня 2020
×
Приєднатися