Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Олександр Пузанов: Тільки зміна влади дозволить забезпечити мовні права українських громадян

Рішення Конституційного Суду щодо конституційності закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» прийнято під тиском влади і є політичним. Тепер захистити свої мовні права громадяни зможуть тільки на виборах. Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Пузанов заявив на брифінгу у Верховній Раді у четвер, 15 липня.

Він підкреслив, що рішення КС є не правовим, а політичним і кон'юнктурним.

«Вердикт винесено під тиском влади, яка не виконує свої обіцянки перед виборцями і порушує мовні права громадян, права національних меншин. І не тільки російськомовних, яких в Україні, за різними оцінками, не менше 9 мільйонів, але також угорців, румунів, греків та ін. В Україні проживають сьогодні понад 100 національностей. Відповідно до європейських мовних хартій ці громадяни мають право отримувати освіту і в побуті розмовляти своєю рідною мовою. На необхідність дотримання і захисту їхніх прав неодноразово звертала увагу офіційного Києва і Венеціанська комісія "За демократію через право"», – сказав парламентарій.

Політик наголосив, що тепер тільки зміна влади дозволить забезпечити мовні права громадян в Україні.

«Рішення КС поставило хрест на надіях мільйонів українських громадян домогтися справедливості. І тепер їм залишається сподіватися тільки на вибори і на те, що наступна влада захистить їхні мовні та гуманітарні права, поверне можливість здобувати освіту і говорити мовою, рідною для їхніх родин. ОП-ЗЖ буде боротися і захищати права таких громадян, ми будемо вносити відповідні законопроекти. І ми впевнені, що люди нас підтримають», – підкреслив Олександр Пузанов.

Опубліковано: 15 липня 2021
×
Приєднатися