Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Олександр Попов: Закупівля газу влітку за низькими цінами дозволить знизити тарифи в Києві

За даними Держстату, з травня 2020 р. по травень 2021 р. тарифи на комунальні послуги в Україні зросли на 35%. Найбільше в річному вимірі зросли ціни на природний газ – на 161%. Це веде до зростання заборгованості населення, і якщо не почати виправляти ситуацію, то постане питання стабільності роботи системи ЖКГ. Про це депутат Київської міськради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Попов заявив на пленарному засіданні у четвер, 10 червня.

Він зазначив, що, незважаючи на обіцянки влади про зниження тарифів, в Україні спостерігається зовсім інша тенденція. «Тарифи продовжую зростати. Люди не можуть оплачувати ці захмарні платіжки, і на сьогодні борги населення за послуги ЖКГ по Україні становлять близько 80 млрд грн, у Києві – близько 6 млрд грн. Ситуація критична, і без вирішення цієї проблеми ми можемо не увійти в опалювальний сезон. На підприємствах, що виробляють теплову та електричну енергію, постає питання затримки зарплат і можливості стабільної роботи. Однак адекватної реакції на все це немає ані з боку уряду, ані з боку влади Києва», – сказав Олександр Попов.

Депутат наголосив, що якщо уряд не приймає адекватних рішень, то Київрада повинна їх прийняти на своєму рівні.

По-перше, Києву потрібно перейти до практики закупівлі газу в літній період, коли ціна на нього знижується. «Можна дати гарантії «Київтеплоенерго», щоб підприємство влітку закупило газ оптом за низькою ціною. Це дозволить стабілізувати ситуацію зі зростанням тарифів на тепло і гарячу воду», – зазначив політик.

Другий напрям – видобуток власного газу силами комунального підприємства, яке належить громаді Києва. «Тоді у нас був би газ по 3 тис. грн за тисячу кубометрів, а не по 10-12 тисяч, як пропонують зараз», – підкреслив Олександр Попов.

«Сьогодні можна не тільки стримати зростання тарифів, але і знизити їх. Наші пропозиції абсолютно реально реалізувати, і ми закликаємо керівництво столиці проявити для цього політичну волю», – резюмував депутат.

Опубліковано: 10 червня 2021
×
Приєднатися