Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Олександр Попов: Підприємства теплоенергетики повинні отримати вітчизняний газ за собівартістю, інакше системі ЖКГ загрожує колапс

Підприємства теплоенергетики повинні отримати можливість закуповувати газ вітчизняного видобутку за собівартістю. В іншому випадку країну чекає новий виток підвищення тарифів і подальше зростання заборгованості населення за комунальні послуги, що загрожує колапсом системі ЖКГ. Про це заявив депутат Київради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Попов, коментуючи звернення міської ради до президента, парламенту, Кабміну та РНБО щодо проблемних питань у сфері теплопостачання.

Олександр Попов зазначив, що підготовка до опалювального сезону відбувається в дуже складних умовах.

«Якщо у попередні роки теплоенергетичні підприємства платили «Нафтогазу» за спожитий газ по мірі надходження коштів від споживачів, то тепер ці підприємства повинні будуть здійснювати передоплату. Але звідки вони візьмуть гроші, якщо заборгованість населення за послуги ЖКГ становить близько 80 млрд гривень? При цьому ціна блакитного палива зросте. На певні обсяги газу на 15-20%, але їх не вистачить для виробництва тепла і гарячої води для населення, а в цілому газ може подорожчати мінімум удвічі. Як в таких умовах розпочинати опалювальний сезон?» – сказав депутат.

Він наголосив, що сьогодні вкрай важливо забезпечити продаж газу вітчизняного видобутку підприємствам теплоенергетики за собівартістю. «Це не більше 4000 грн за тисячу кубометрів, і така ціна повинна лягти в основу тарифів на тепло та гарячу воду для населення. Якщо цього не зробити, то тарифи на ці послуги зростуть на 20-40%», – підкреслив Олександр Попов.

Політик також закликав створити столичне комунальне підприємство, яке займеться власним видобутком газу. «Оскільки центральна влада не вирішує проблему тарифів, Київ повинен створити своє підприємство, яке б займалося видобутком газу і постачало його «Київтеплоенерго» за собівартістю. Це реальний шлях зниження цін на комунальні послуги, і ми закликаємо міську владу реалізувати цю пропозицію», – резюмував Олександр Попов.

Опубліковано: 8 липня 2021
×
Приєднатися