Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Олександр Попов: Уряд перекладає проблему зростання тарифів на місцеву владу

Про це заявив депутат Київради від ОП-ЗЖ Олександр Попов, коментуючи звернення столичних депутатів до уряду і Верховної Ради, яке було прийняте на сесії Київради 21 жовтня. Звернення стосувалося недопущення зростання тарифів і бюджетного забезпечення в повному обсязі субсидій для людей з низьким рівнем доходу. Це звернення підтримали усі депутати Київради, крім «Слуг народу».

Олександр Попов, нагадав, що однією з ініціатив ОП-ЗЖ було надання муніципальних субсидій для малозабезпечених киян.

«Якщо порівняти 2018 рік і 2021 рік, то різниця в виділених державою коштів на субсидії зменшилася в 2 рази, тобто якщо було 72 млрд, то в цьому році - лише 36 млрд грн», - зазначив політик.

Олександр Попов підкреслив, що, незважаючи на запевнення влади, комунальні тарифи продовжують зростати. І, за логікою та справедливістю, розміри субсидій повинні були збільшуватися, а не зменшуватися.

«Зараз йде формування бюджету на 2022 рік, і там теж занижені цифри, тобто ми знову в масштабах держави наступаємо на ті ж граблі. Уряд, як правило, переводить це все на місцеву владу, яка обмежена в ресурсах. Це веде до накопичення боргів за ЖК-послуги, які на початку цього року, на кінець опалювального сезону, досягли 80 млрд гривень», - підкреслив опозиціонер.

Він нагадав, що у місцевого самоврядування вже є негативний досвід взаємодії з урядом, коли навесні був підписаний меморандум з Асоціацією міст України, згідно з яким місцеве самоврядування не збільшує тарифи, а уряд виділяє компенсацію на різницю тарифів.

«Однак, ці обіцянки залишилися тільки на папері, і жоден муніципалітет цих ресурсів так і не отримав. Звернення депутатів Київради до Верховної Ради та Кабінету міністрів, яке прийняте на сесії 21 жовтня, покликане не тільки акцентувати увагу на проблемі підвищення цін на енергоносії, а й домогтися повноцінного фінансового забезпечення тих субсидій, які повинні отримати органи місцевого самоврядування та комунальні підприємства по взаєморозрахункам за комунальні послуги», - зазначив Олександр Попов.

Він нагадав, що це не перше звернення депутатів Київради до уряду і Верховній Раді.

«Більшість з цих звернень, на жаль, залишилися без адекватної реакції центральної влади. Хотілося б сподіватися, що цього разу це стане винятком», - резюмував Олександр Попов.

Опубліковано: 22 жовтня 2021
×
Приєднатися