Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Олександр Попов: Непрофесійні дії Кабміну призвели до зростання заборгованості киян за ЖК-послуги до 4 млрд гривень

Рекордно піднявши тарифи на житлово-комунальні послуги, уряд проігнорував той факт, що доходи громадян залишилися на колишньому рівні. Внаслідок цього станом на 1 лютого борг киян за спожиті ЖК-послуги зріс з 1,5 млрд до 4 млрд гривень.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав екс-голова КМДА, депутат Київради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Попов.

«Професійний уряд – це уряд, який розуміє важливість балансу між доходами і витратами громадян і прагне підтримувати рівновагу. Як тільки витрати збільшуються і перестають відповідати доходам, виникає небезпечна ситуація. Наш Кабмін, на жаль, це проігнорував», – зазначив Олександр Попов.

Політик підкреслив, що такого вибухового зростання заборгованості (з 1, 5 млрд гривень на початку опалювального сезону до 4 млрд на 1 лютого) не було ніколи.

«Це свідчить тільки про одне: якщо раніше не могли платити одиниці, то зараз тільки одиниці і в змозі платити. Владі пора вже зрозуміти, що державна політика повинна забезпечувати зростання добробуту людей, а не остаточно перетворювати їх на жебраків», – підкреслив він.

Фракція ОП-ЗЖ у Київраді запропонувала покрокову програму зниження вартості комунальних послуг для жителів столиці, нагадав опозиціонер.

«Знизити тарифи реально, я вже називав три способи, як це зробити. Потрібна тільки політична воля», – резюмував депутат.

Нагадаємо, програма зниження вартості комунальних послуг для киян складається з трьох етапів:

- запровадження механізму закупівлі природного газу за мінімальною ціною влітку, що автоматично зменшить собівартість тепла й енергії більше ніж у три рази;

- створення комунального підприємства, яке видобуватиме власний газ і постачатиме його київським комунальним тепло- й енергогенеруючим підприємствам та киянам за максимально низьким тарифом;

- передача функцій НКРЕКУ щодо формування комунальних тарифів для міста Києва на рівень Київської міської ради та адміністрації, як це було раніше.

Опубліковано: 22 лютого 2021
×
Приєднатися