Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Олександр Лукашев: Забороняючи викладання іноземними мовами, депутати руйнують принцип автономії університетів

Народні обранці, які забороняють викладання іноземними мовами в українських вищих навчальних закладах, діють всупереч національним інтересам. Про це з трибуни Верховної Ради повідомив народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Лукашев. Парламентар нагадав, що через цю заборону Україна залишається без іноземних студентів.

«Як представник великого університетського міста Харків, я хочу підкреслити, що через блокування законопроекту №3717 ми вже залишилися без студентів-іноземців! До нас не приїхали студенти з країн СНД, зокрема середньоазіатських республік та інших країн СНД! Це молодь з родин, які поколіннями навчалися в харківських університетах!» – пояснив Олександр Лукашев.

Народний депутат підкреслив, що такі дії заважають освітянським та економічним інтересам України.

«Депутати, які забороняють російську мову, намагаються переконати суспільство, що діють у національних інтересах. Адже це не так! Бо саме можливість навчання іноземців різними іноземними мовами – гарантія національних освітянських та економічних інтересів України! Це питання забезпечення конкурентоспроможності України в європейському освітньому просторі!» – підкреслив політик.

Депутат від ОП-ЗЖ впевнений, що Україну треба позиціонувати як університетську державу.

«Забороняючи викладання іноземними мовами, депутати унеможливлюють доступ іноземців до вітчизняних вишів, що призводить до виключення України з європейського освітнього простору. Так руйнується фундаментальний принцип автономії університетів, який передбачає вирішення питання мови викладання на рівні вишів. Тож прагнемо про формування законодавчих засад, що забезпечуть реальне визнання України європейською державою з широко відкритим доступом до вищої освіти!» – резюмував Олександр Лукашев.

Опубліковано: 16 вересня 2020
×
Приєднатися