Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Олександр Лукашев: Усі інструменти для подолання бідності ‒ в руках влади

Чинна влада настільки непрофесійна, що взагалі не здатна керувати економічною ситуацією в Україні. Таку думку висловив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ Олександр Лукашев у програмі «Діалог з країною» в ефірі телеканалу LIVE.

«Якщо говорити про ситуацію з цінами в країні, то вона є логічним наслідком провальної економічної політики чинної влади. Маючи всі необхідні інструменти впливу на економіку, уряд України повністю підконтрольний президенту, і разом з парламентською монобільшістю вони довели українців до тотального зубожіння. І це на тлі гучних передвиборчих обіцянок про «кінець епохи бідності. Заяви про передбачене проєктом закону «Про державний бюджет України на 2022» «підвищення» мінімальних зарплат і пенсій, прожиткового мінімуму є черговим цинічним піаром влади. Створюється враження, що можновладці не усвідомлюють співвідношення пенсій і заробітних плат з теперішніми цінами на товари та послуги. Я наведу приклад: мінімальна пенсія з 1 грудня складатиме 1934 грн, то на ці гроші зараз людина, яка працювала все життя, зможе дозволити лише 4 каструлі борщу на місяць! І більше нічого! Або інший приклад: зараз на моїй рідній Луганщині залишаються громади, де взагалі немає транспортного сполучення. І єдиний спосіб селянам дістатися до центру громади ‒ це викликати таксі, яке коштує 500-600 грн. І як ця влада уявляє собі життя людини, яка отримує їх «підвищену» мінімальну пенсію, яку «слуги» активно рекламують як «досягнення», ‒ обурився Олександр Лукашев.

Народний депутат упевнений, що держава має виконувати свою соціальну функцію, як це прописано в Конституції, і це завдання влади ‒ забезпечити її реалізацію.

«Це завдання соціальної держави ‒ забезпечити гідний рівень заробітних плат та пенсій, що дозволить гарантувати належну купівельну спроможність населення. І Кабмін має достатньо повноважень для регулювання ринків товарів і послуг. Проте рекордний рівень інфляції робить їх ще більш недоступними для переважної більшості українців. Держава в особі НБУ має використовувати відповідні монетарні інструменти задля досягнення та підтримки цінової стабільності у контексті реалізації регулятором власної конституційної функції – забезпечення стабільності національної валюти. Натомість влада лише дає пусті обіцянки, але нічого не виконує – тільки веде нас до катастрофи. Поточну економічну ситуацію в Україні урядовці пояснюють негативним впливом глобальних кризових тенденцій у світовій економіці. У такий спосіб вони уникають визнання власної причетності до системного провалу, який триває вже третій рік», ‒ підкреслив нардеп.

Він заявив, що влада має зізнатися у власній неспроможності контролювати економічну ситуацію в країні та залишити свої посади.

«Влада має понести відповідальність! Їм треба відверто зізнатися у своїй профнепридатності перед народом України, у зраді всіх своїх обіцянок, написати колективну заяву на звільнення – та піти геть, залишивши країну тим, хто здатний компетентно виконувати свої обов’язки», ‒ резюмував Олександр Лукашев.

Опубліковано: 24 листопада 2021
×
Приєднатися