Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Олександр Лукашев: Дірка у державному бюджеті – логічний наслідок співпраці країни з МВФ

Дірка у державному бюджеті України, яка щоденно збільшується, є логічним наслідком співпраці країни з МВФ. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Лукашев в ефірі телеканалу ZIK.

«Ця "співпраця" насправді є однобокою і має негативні наслідки для України. Через неї зовнішній борг нашої країни щороку збільшується на величезні суми. Сьогодні нема чим профінансувати навіть частину захищених видатків. Україні вкрай необхідно змінити владу і позбутися суто боргової стратегії формування бюджету! Ви тільки уявіть: 702 млрд гривень у бюджеті наступного року, а це дві третини усіх доходів, планується залучити саме у формі запозичення. Понад 500 млн внутрішніх запозичень, решта – зовнішніх!» – зауважив парламентар.

За словами Олександра Лукашева, якщо держава втрачає імідж надійного позичальника та партнера у відносинах з МВФ, то сподіватися на надходження у такому обсязі – не варто.

«Інша справа, що зовнішні запозичення також завжди пов'язані та супроводжуються певними політичними вимогами. Зараз бачимо метушню довкола рішення Конституційного Суду України, бо ніхто з наших "західних партнерів" не хоче сприймати його, як остаточне і обов'язкове до виконання. Тому й маємо позицію МВФ, який заявив, що надходження відповідних траншів поки не буде. А через це страждають українці, які не можуть отримати вчасно ні заробітну плату, ні решту соціальних виплат», – підкреслив нардеп.

Парламентар також наголосив, що політична позиція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ полягає у тому, що необхідно терміново вжити заходів для реанімування економіки України.

«Ці заходи призведуть до зростання ВВП, створення нових робочих місць, дозволять суттєво збільшити обсяг податкових надходжень до бюджетів різних рівнів. Я розумію, що наразі існують об’єктивні обставини, зокрема пандемія, які на теперішньому етапі глобальної економічної кризи створюють труднощі не лише Україні, а й усьому світовому співтовариству. Але ж та економічна політика, яку спочатку проводив уряд Гончарука, а потім Шмигаля, –антиукраїнська! Такою ж антиукраїнською є кредитна політика МВФ щодо України. Тому ці всі сподівання на зовнішню допомогу не мають під собою жодних підстав та не можуть мати ані економічної, ані політичної перспективи!» – резюмував Олександр Лукашев.

Опубліковано: 26 листопада 2020
×
Приєднатися