Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Олександр Колтунович: Влада хоче продати українську землю за копійки, тимчасом як в Європі її ціна подекуди навіть у сто разів вища, ніж в Україні

Влада запевняє українців, що відкриття ринку землі забезпечить приплив інвестицій і пожвавлення економіки, але насправді цього не станеться ‒ українську землю, основне національне багатство, просто продадуть за копійки.

Про це 2 червня, під час мітингу проти відкриття ринку землі, організованого «Опозиційною платформою ‒ За життя» під Верховною Радою, заявив народний депутат від ОПЗЖ Олександр Колтунович.

Парламентарій підкреслив, що влада хоче продати українську землю за безцінь ‒ усього за $1 000 за гектар, тимчасом як у європейських країнах її вартість значно вища, іноді навіть у сто разів вища.

«Усі ми сьогодні зібралися з приводу ринку землі, це дуже важливе питання. І ми всі протягом останнього року займалися блокуванням тих земельних ініціатив, які пропонувала нинішня влада. Почну з того, чому цей законопроект є шкідливим, і взагалі земельна концепція, земельна реформа. Тому що вона не обстоює національні інтереси та інтереси громадян України. Ось послухайте, навіть зважаючи на цифри, нам хочуть дозволити кожному з 1 липня продавати гектар землі за $1 000, максимум за $2 000. А що таке $2 000, якщо у наших сусідів ця земля продається за $20 000, $40 000, $80 000? У Німеччині є ціна $100 000. А у нас хочуть за тисячу скупити, щоб потім перепродати або сконцентрувати в руках як ресурс по $100 000 за гектар. Ось у чому обман і земельна реформа, це як мінімум у сто разів обманюють кожного українця», ‒ заявив Олександр Колтунович.

За його словами, влада хоче розпродати і землю, що перебуває у державній власності. До того ж, переконаний парламентарій, вона робить це не для того, щоб запустити економіку.

«Наступний момент ‒ питання державної землі. Земля, яка перебуває в комунальній і державній владності. За ці закони також голосують для того, щоб вкрасти державні землі, землі особливо цінні, землі Академії наук, місцевих громад. Для того щоб забудовувати земельні ділянки, робити будь-які інші речі, використовувати як сировинну базу для інших країн, але аж ніяк не для того, щоб змінити цю сировинну економіку, яка є сьогодні», ‒ сказав опозиціонер.

Олександр Колтунович стверджує, що з огляду на все це українцям не варто продавати землю, якщо ринок землі все ж таки запровадять. Набагато вигідніше здавати землю в оренду.

«Ще один важливий момент. Навіть якщо хтось із вас зважився продавати землю, ми ж рахували ‒ вигідніше її не продавати, а, навпаки, здавати в оренду. І за кілька років окупиться цей ваш земельний пай. Тобто вдумайтеся, набагато вигідніше ‒ значно, у десятки разів ‒ здавати землю в оренду, ніж продавати її. Тому, аналізуючи ситуацію, розуміємо, що, використовуючи контрольовану судову систему, контрольовані правоохоронні органи і багато іншого, будуть просто відбирати землю. Ми ж партія, яка йде з народом, партія, яка відстоює інтереси громадян України. Ми ж подавали соціологію ‒ дані соціологічних досліджень показують, що 75‒80% громадян виступають за проведення референдуму щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Навіть більше, люди, які готові прийти на цей референдум, і взагалі українці ‒ 75‒80% громадян ‒ готові проголосувати проти продажу землі, бо вони розуміють, що це, говорячи людською мовою, невигідно українцям. Крім того, ми ж не розв'язуємо глобальних питань. Влада розповідає, що ми залучимо інвестиції, подолаємо всі біди, бідність і все інше, але це брехня, цього всього не буде. Скуповуватимуть землю тільки для того, щоб виснажувати її, щоб використовувати Україну як сировинну базу, а не розвивати тут переробку, тваринництво, системи зрошення тощо», ‒ заявив народний депутат від ОПЗЖ.

Колтунович також подякував українцям, які прийшли під стіни парламенту висловити свій протест проти запровадження ринку землі.

«Ми всі вдячні сьогодні вам за те, що ви прийшли підтримати нас. Ми в залі намагалися, блокували і робили все можливе зараз. Ми звернулися до Конституційного Суду для того, щоб довести неконституційність земельної реформи Зеленського як того, хто не відстоює інтереси країни, того, хто не відстоює наші інтереси. Ми повинні розуміти, що Зеленський перестав бути Президентом України, він став Президентом олігархів. Він, з одного боку, обіцяє деолігархізацію, а з іншого ‒ годує олігархів. Він встановлює їм пільгові тарифи на електроенергію, пільгові тарифи на залізничні перевезення і багато іншого, зате нам підвищують тарифи на електроенергію, ціни на газ, не платять заробітну плату, закривають підприємства. Вони працюють у локдаун, а нам не дають захистити середній і малий бізнес. Тому Зеленський ‒ "слуга народу" ‒ повинен піти у відставку», ‒ заявив Колтунович.

Опубліковано: 3 червня 2021
×
Приєднатися