Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Олександр Колтунович: Провальна робота уряду призвела до втрати 300 тисяч робочих місць

Відбувається сповільнення економічної активності, зниження темпів зростання ВВП. Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Колтунович заявив під час засідання Комітету ВР з питань економічного розвитку, на якому презентувався звіт уряду.

Він навів конкретні негативні результати діяльності нинішнього Кабінету Міністрів.

«Коли ви приходили до влади, зростання ВВП було 4,6% (у другому кварталі 2019 р.), за підсумками четвертого кварталу – 1,5%. Це суттєве сповільнення. Другий момент – зростання державного і гарантованого державою боргу до 84 млрд дол. Третє – збільшення заборгованості із виплати заробітної плати до 3 млрд грн. Це історичний максимум, такого ніколи не було.

Четверте – зростання заборгованості населення за комунальні послуги до 63,7 млрд грн. П’ятий момент – збільшення негативного сальдо торговельного балансу. Це означає, що у нас економіка працює неефективно. Ми більше витрачаємо на імпортні речі, замість того, щоб виробляти. До вашого приходу до влади було номінальне зростання промислового виробництва, але за підсумками 2019 р. маємо падіння на 1,8%. У грудні 2019 р. падіння склало 8,3% (до грудня 2018 р.)», – зазначив Олександр Колтунович.

Він звернув увагу, що за всіма цими цифрами стоять люди і робочі місця.

«За підсумками грудня 2019 р. понад 300 тисяч людей втратили роботу», – наголосив опозиційний політик.

За його словами, уряд дуже далекий від виконання ним же задекларованих показників. «Обіцяли експорт 90 млрд дол., маємо 50 млрд. Обіцяли зростання ВВП на 40% за п’ять років, але за підсумками 2019 р. у кращому випадку буде трохи менше 3%. Обіцяли 50 млрд дол. прямих іноземних інвестицій (за п’ять років), але у 2019 р. маємо 2 млрд. І таких показників дуже багато», – підкреслив парламентарій.

Він наголосив, якщо терміново не змінити таку економічну політику, то Україну поглине тотальна криза.

«У 2020 році потрібно зробити акцент на промисловому виробництві, на стимулюванні внутрішнього споживчого ринку, на технологічних аспектах модернізації, щоб виробляти більш конкурентоспроможну продукцію, бо у 2019 р. Україна просіла на дві позиції у рейтингу глобальної конкурентоспроможності. Якщо ми хочемо, щоб Україна розвивалася, то всі ці позиції мають бути враховані», – резюмував Олександр Колтунович.

Опубліковано: 20 лютого 2020
×
Приєднатися