Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Олександр Колтунович: Бюджет-2022 – це плювок в обличчя українцям із мінімальними доходами

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вважає бюджет України на 2022 рік «плівком в обличчя» громадянам із мінімальними фіксованими доходами. І для того, щоб вивести країну з економічної кризи та сформувати прийнятний для людей бюджет, потрібно не лише уряд змінити, а й кардинально змінити економічний курс країни. Про це заявив народний депутат від ОПЗЖ Олександр Колтунович у програмі «Голос народу» в ефірі телеканалу UkrLive.

Парламентарій підкреслив, що навіть 2018 року, коли тарифи на комунальні послуги були нижче, на субсидії виділялося 55 млрд грн, а зараз цю суму зменшили до 38 млрд грн.

«Коли бюджет лише представили, я сказав у Верховній Раді, що це не бюджет, а плювок в обличчя громадянам України з мінімальними фіксованими доходами. З 6500 піднімають до 6700 мінімалку. Заберіть ще 2000 на податки та збори. Є деякі товари, які зросли у ціні вдвічі. Вартість комунальних послуг зросла у 2,3 раза, якщо брати серпень цього року проти серпня 2019 року. Це можна побачити на сайті Держстату. І всі ці речі на тлі падіння субсидій. Ця влада робить верифікацію та інші надумані речі для того, щоб люди не отримували субсидії. Але ж це антинародні речі, і це не по-людськи», – сказав Колтунович.

Також він повідомив, що, за попередніми підрахунками, до 2024 року, навіть з урахуванням поступового зростання мінімальної пенсії та прожиткового мінімуму, люди стануть у півтора раза біднішими, ніж були 2013 року.

«Це гідний, правильний вектор економічної європейської інтеграції, за який люди вийшли 2013 року? Я вже не кажу про девальвацію національної грошової одиниці, деіндустріалізацію, падіння економіки, втрату ринків збуту. Тому я неодноразово звертав увагу нових кадрів: поверніть хоча би те, що було 2013 року в економічному та соціальному плані – купівельну спроможність, показники економіки. Але за них цього точно не буде. І ми ще два роки бовтатимемося незрозуміло де», – констатував народний депутат.

Колтунович пояснив, що партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ пропонувала вирівняти мінімальну пенсію та мінімальну зарплату та при цьому оптимізувати витрати бюджету на чиновників, на апарат та на наглядові ради.

«Ми дали поправку, щоб пенсія у людей була 6000 мінімум. Влада цього враховувати точно не буде. Показники не зміняться, макропрогноз вони не переглядатимуть, а відповідно, і всі соціальні параметри. Єдине, що зміниться, вони своїм депутатам-мажоритарникам кинуть субвенції на соціально-економічний розвиток – тим, хто проголосував у першому читанні та голосуватиме у другому. Це прихована форма політичної корупції, яка існує не лише у цьому скликанні», – сказав політик.

Для того щоб стабілізувати економіку та сформувати прийнятний для громадян України бюджет, потрібно не прем'єр-міністра та Кабмін змінювати, а кардинально змінювати курс країни, підсумував Олександр Колтунович.

Опубліковано: 11 листопада 2021
×
Приєднатися