Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Олександр Качний: Влада пропонує на розгляд лобістські закони, а не ті, що дійсно турбують людей

Замість того, щоб розглядати закони, які спрямовані на захист людей від непомірних тарифів та цін, на збільшення зарплат та пенсій, влада пропонує другорядні закони, які не вирішують проблеми. Про це в кулуарах Верховної Ради заявив журналістам народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Качний.

«Минулого року комунальні платежі складали близько 70% від середньої пенсії, близько 21% - від середньої заробітної плати.  І якщо ми сьогодні побачимо такі ціни на газ і на комунальні послуги, які нібито «пропонуються ринком», то це буде більше в кілька разів. Люди просто не зможуть виживати», - зазначив парламентар.

При чому, за його словами, у бюджеті не закладають підвищення пенсій і заробітних плат.

«У бюджеті від влади планують збільшення мінімальних заробітних плат лише на 3% при інфляції, яка складе більше 10% за очікуваного зростання цін на енергоносії. Але ціна на газ – це велика складова в собівартості кожного харчового продукту. І збільшення вартості газу – збільшить і ціни на продукти», - підкреслив Олександр Качний. 

Він зазначив, що влада знову пропонує на розгляд в парламент не закони для захисту людей, а якісь лобістські закони, які стосуються тільки лобі галузевих олігархів.

«А у цей час скорочуються субвенції, ніхто не розуміє за якою ціною буде газ для лікарень, дитячих садочків і шкіл. Ніхто не розуміє, яка буде ціна на газ для людей. Влада каже, що підвищення не буде, а за тиждень вже майже вдвічі зросла ціна за 1 гігакалорію у договорах між постачальниками тепла і людьми», - підкреслив опозиціонер.

Знизити ціну на газ, на думку Олександра Качного, можна за рахунок прямих контрактів з РФ на постачання газу.

«Нам потрібно укладати прямі контракти по газу з РФ, як це зробила Угорщина, яка отримуватиме газ по 220 євро протягом 15 років. Питання ідеології чи пропаганди для влади Угорщини не стоїть. А головне питання – щоб люди, які проживають в Угорщині, не замерзли взимку. А у наших патріотів у владі – лише пропагандистські штампи та речовки, а не те, щоб зменшити ціну на газ для українців, зберегти промисловість та не дати зростати цінам на товари першої  необхідності», - резюмував Олександр Качний.

Опубліковано: 20 жовтня 2021
×
Приєднатися