Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Олександр Качний: Загроза епідемій в Україні - результат медичної «реформи» Супрун

Проблеми в охороні здоров'я будуть посилюватися, якщо влада не піде на скасування «реформ» останніх років. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Качний.

«Епідемії кору та дифтерії – це тільки те, що кидається в очі. Проблеми набагато глибшi – вони у всій системі охорони здоров'я, зруйнованiй «реформами» Супрун. І вони будуть посилюватися, якщо ці «реформи» не скасувати», – заявив Олександр Качний.

За словами політика, «масла у вогонь» руйнування медицини підлила реформа фінансування надання медпослуг.

«Реформатори» поки не пояснили, як і в якому обсязі до гарантованого безкоштовного пакету медичної допомоги будуть включені інфекційні захворювання, оскільки не можна не лікувати інфекційного хворого, навіть якщо у нього немає грошей, – інакше хвороба буде поширюватися», – сказав він.

Народний депутат вважає, що додатковою проблемою стане перетворення лікарень у комунальні підприємства, які будуть отримувати гроші від Національної служби здоров'я за середньорозрахунковим показником надання медичної допомоги.

«Як будуть оплачуватися інфекційні ліжка, що додатково розгортаються під час епідемії, – поки відповіді немає. Може так статися, що у медустанови просто не буде резерву коштів для швидкого розвороту інфекційних ліжок», – додав він.

«На тлі втрати медичних кадрів, які виїжджають за кордон, і скорочення самих лікарень всі ці «реформи» призводять до катастрофи. Тепер уже погане медобслуговування десятирічної давності виглядає для українців мрією на тлі того, що вони не мають ніякої можливості врятуватися від епідемій – ані в державних, ані навіть у приватних клініках», – резюмував Олександр Качний.

Опубліковано: 31 жовтня 2019
×
Приєднатися